12. Contemporary İstanbul Gerçekleşti

Contemporary İstanbul bu yıl da yüksek ilgi gören fuar ve sergisini İstanbul Kongre Merkezi – ICC ve Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı – ICEC gibi geniş bir alanda muhteşem bir konseptle 14-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Bu yıl 12. Yaşını kutlayan Contemporary İstanbul, geçen seneye göre farklı konsepti ve içinde bulundurduğu birçok farklı etkinlikle misafirlerini ağırladı. İlginin çok fazla olduğu ve gelenlerin bir kez daha gelmek istediği bir etkinlik olan Contemporary İstanbul İstanbullulara sanatla dolu 4 gün yaşattı.

Ali Güreli

Ali Güreli: “2016 yalnızca Türkiye açısından değil, tüm dünya için zor bir sene idi ve biz İstanbul’u olduğundan da daha güçlü bir kültür sanat merkezi olarak konumlandırmak amacıyla geçen yıl sanata dair tüm kurumların bir arada hareket etmesi gerektiği kararını aldık. Şimdi 1 yıl önceye baktığımda Contemporary Istanbul’u Kasım ayından Eylül’e çekme kararımızla gurur duyuyorum. Bienal ve birçok sanat etkinliğinin gerçekleştiği sanat dolu bu hafta bize bir kez daha gösterdi ki kültür ve sanat kurumları her daim uyum ve eşgüdüm ile hareket etmelidir.” Dedi.

 

Gökhan Akbulut

 

Etkinlik sırasında konuşma fırsatı yakaladığımız Sedef Fuarcılık’tan Gökhan Akbulut: Biz bu sene Contemporary İstanbul’a 9. Kez hizmet veriyoruz. Tüm teknik alt yapısını da biz yapıyoruz. Her yıl Çağdaş İstanbul tarafında fuarda değişik konseptler ve temalar uygulanıyor ve bunların tümünün uygulanmasında biz teknik anlamda destek veriyoruz. Her yıl kendini yenileyen ve gelişen bir Contemporary İstanbul var. Biz Sedef Fuarcılık olarak da Contemporary İstanbul’un bölgesinde rakipsiz olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple Ali Güreli ve ekibini kutluyoruz. Biz de bu güzel işi daha da güzelleştirmek için elimizden gelen tüm desteği verip, tüm yeteneklerimi aktarmaya çalışıyoruz.

ACE of M.I.C.E. konusunda da görüşlerini aldığımız Akbulut: ACE of M.I.C.E.’ın doğuşunda Volkan Bey’in görüş aldığı kişilerden biriyim, bu yüzden ona çok teşekkür ediyorum. Şu an baktığımızda ACE of M.I.C.E.’ın geldiği noktada bir hayalin gerçekleştiğini görüyoruz. Volkan Bey’in vizyonunun bu hayalin gerçekleşmesinde büyük önem arz ettiğini düşünüyorum. Sektöre büyük değer katan ve katacak olan bir etkinlik ve bu yüzden de ACE of M.I.C.E.’ın hizmet sağlayıcısı olmaktan son derece mutluyuz.” Dedi.

 

 

Künye

Etkinlik Mekanı: İstanbul Kongre Merkezi-ICC ve Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı-ICEC

Etkinlik Sahibi: Çağdaş İstanbul

Teknik Altyapı ve Stant: Sedef Grup

Ana Destekçi: AkbankSanat

Ortak Destekçi: Yıldız Holding

Lounge Alanı: D.ream

Güvenlik: Pronet