14. Kırmızı Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Bu yıl 14.cü kez düzenlenen “Kırmızı Ödülleri” 23 Mayıs akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde muhteşem bir organizasyonla sahiplerini buldu.

2005 yılından bu yana dağıtılan Kırmızı Ödülleri, basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasına teşvik etmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmekte.

Etkinlik Yönetimini CPM’in yaptığı 14. Kırmızı Ödülleri, 23 Mayıs akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 800 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Basın ve reklam dünyasından birçok önemli ismin katıldığı gecede toplam 62 ödül dağıtıldı.

Kazanan ve gecede ödül sahibi olan işler; başkanlığını PURPLE, Sustainable Ideas Kurucu Ortağı Faika Ergüder’in yaptığı, her biri alanında deneyimli ve uzman isimlerin yer aldığı 64 kişilik jüri ve 3 ayrı değerlendirme süreci sonunda belirlendi. Kırmızı Basın, Kırmızı Bölge, Kırmızı Dijital, Kırmızı Kampanya ve Kırmızı Zanaat ana kategorilerinde; 62 yaratıcılık ödülü takdim edildi. Başvuru yapan 61 işe de Başarı Ödülü verildi. Hürriyet CEO’su Çağlar Göğüş gecede yaptığı konuşmada, “Yeni kategoriler ve dijital atılımlarıyla birlikte Kırmızı Ödülleri bugün sadece yazılı basında yayınlanan değil, tüm yaratıcı reklam işlerini kucaklayan bir içeriğe dönüştü. Bugüne kadar bine yakın marka/ajans ve 11 binden fazla reklamın yarıştığı, 150’den fazla pazarlama iletişimi profesyonelinin jürilerinde görev üstlendiği Kırmızı’ya bu yıl ilk kez basılmamış işler de başvurabildi. Bu yıl Kırmızı’ya çok yoğun ilgi gösterildi ve rekor katılım oldu.  Biz Hürriyet Ailesi olarak 14 yıldır bu geleneği sürdürdüğümüz için çok mutlu ve gururluyuz. Yaratıcılığı destekleme yolunda bizimle birlikte olan ve bu töreni varlıklarıyla renklendiren sponsorlarımız Doğan Kitap, Pronto Tour ve Sinpaş GYO’ya ayrıca katılan tüm ajans ve tasarımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Ali Onaran

Ödül töreni öncesi sohbet etme şansı yakaladığımız etkinliğin sponsorlarından turizm ve MICE Sektörünün önemli aktörlerinden Pronto Tour’un sahibi Ali Onaran’la kısa bir sohbet gerçekleştirdik, Onaran: “Kırmızı’yı yıllardır biliyorum ve sanki benden de önceymiş gibi geliyor artık, gerçekten çok oturdu. Kırmızı’da ödül almak ve ödül gecesine katılmak reklam verenler ve reklamları hazırlayanlar açısından çok büyük bir gurur. ACE of M.I.C.E. için de birkaç bir şey söylemem gerekirse, MICE sektörünün en büyük eksiğini tamamladı. ACE of M.I.C.E. gibi organizasyonlar çok önemli ve ciddi değerler katıyorlar. Pronto Tour’daki arkadaşlarımın “bu sene ACE of M.I.C.E. Awards’ta ödül alabileceğini düşünerek” işler yaptığını, o heyecanla çalıştıklarını biliyorum.” Dedi.

Zeynep Tandoğan

Etkinlik Sahibi Hürriyet Yayın Grubu Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan’ın Kırmızı Ödülleri hakkındaki görüşlerini aldık, Tandoğan: “Kırmızı bizim için çok büyük bir heyecan, Türkiye ve dünyada bir medya şirketinin sahip olduğu ve 14 yıldır başarısını arttırarak sürdürebildiği durum çok nadir. Bunu Türkiye’de yapabilmek, reklam ve yaratıcılık endüstrisinin ilgisini görmek ki; bu insanlar yurtdışında Cannes ve muadili etkinliklerde jüri olabiliyorlar, bize de gösterdikleri ilgi bizim için çok önemli. ACE of M.I.C.E. Awards’a bu yıl katılmayı çok arzu etmiş fakat işlerimin yoğunluğu ve seyahatler sebebiyle katılamadım ama ekibimden muhakkak katılan oluyor. Çok iyi şeyler duyuyorum ACE of M.I.C.E. hakkında, mutlaka geleceğim.” Dedi.

 

[vtftable cols=”{0}0:ffffff;{/}{1}0:ffffff;{/}{2}0:ffffff;{/}{3}0:ffffff;{/}” fols=”{0}0-1:4a86e8;{/}{1}0-1:4a86e8;{/}{2}0-1:4a86e8;{/}{3}0-1:4a86e8;{/}” st=”bc:bbbbbb;bt:1;”]

Etkinlik Mekanı:;;;Zorlu Performans Sanatları Merkezi;nn;
Etkinlik Sahibi:;;;Hürriyet;nn;
Etkinlik Yönetimi:;;;CPM // An Event Idea;nn;
Etkinlik PR:;;;Bernaylafem;nn;
[/vtftable]