18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ne Muhteşem Final

Türkiye’nin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin 18.’si, 468 müzisyen, 10 konser ve binlerce sanatseverin katılımıyla gerçekleştirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 2 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilen kapanış konseriyle son buldu. Dünyaca ünlü şef Leonard Slatkin’in yönetimindeki konserde, Akdeniz Filarmoni Orkestrası; uluslararası müzik camiasında özel yerleri olan Güher ve Süher Pekinel’e eşlik etti. Dünyaca ünlü piyanistler, festivalin kapanış konserinde izleyenlere keyifli anlar yaşattılar.

Dünyaca ünlü piyanistler, konserin ardından seyircinin büyük alkışı ve sevgi gösterileri eşliğinde sahneye geri döndüler ve kendileriyle tanışmak isteyen Antalyalı müzikseverlerle bir araya geldiler. Festival boyunca müzisyenleri yalnız bırakmayan ve kapanış konserinde de yanlarında olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, müzisyenlere çiçek ve plaket verdi.

Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde bu yıl, dünyaca ünlü Şef Leonard Slatkin, Gürer Aykal ve Hakan Şensoy’un yanı sıra; Manolo Carrasco, Stéphane Blet, Cem Esen, Emre Elivar, Ariadna Castellanos, Çağ Erçağ, Nurkan Renda, Luz Casal, Güher & Süher Pekinel gibi yerli ve yabancı birbirinden ünlü müzisyenler yer aldı. Festivalin Sanat Yönetmenliği görevini bu yıl da Gürer Aykal üstlendi.