2017 World Congress Of Aesthetic Medicine Gerçekleşti!

2017 Congress Of Aesthetic Medicine, Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşti. Yaklaşık 700 kişinin katılımıyla son bulan kongrede yerli ve yabancı konuşmacıların oturumları takip edilirken fuar alanında da firmalar, görüşmeler gerçekleştirdi.

Kongre’nin ilk gününde, MCI Group Proje Müdürü Umut Yıldırım’ın etkinlikle ilgili görüşlerini aldık.

Etkinlik Nasıl Geçiyor? Katılım Nasıl?

“Yaklaşık 1 senedir yoğun bir şekilde hazırlandığımız bir etkinlikti. Bir dünya kongresi ve ilk kez Türkiye’de gerçekleşiyor. Beklentimiz en yüksek katılımın Türkiye’de gerçekleşeceği yönünde çünkü bu etkinliğin ortalama katılımı 300-400 kişiyken bizim şu anda 700’e yakın kaydımız var. Katılımcıların 150’sinin de yabancı isimler olması bizi ayrıca mutlu ediyor. Etkinlikte 20 oturum, 8 workshop, 100’den fazla konuşmacı var.”

Kongre İçin Ne Gibi Hazırlıklar Yaptınız?

“Bu etkinlik, 29 ülkede üyeleri bulunan UIME (Union Internationale de Médecine Esthétique / International Association of Aesthetic Medicine) isimli derneğin öncülük ettiği bir etkinlik. Hazırlıklarımız sırasında bu ülkelerdeki kişilerle bağlantılar kurduk. Bunun yanı sıra Türkiye’de zaten 200-300 kişilik bir estetik-tıp topluluğu var. Biz etkinliğe, medikal estetikçilerin yanında cerrahları ve dermatologları da katarak kongreyi büyütmeye çalıştık. Bunu da başardık diyebiliriz.”

Sıradaki Projeniz Nedir?

“Şu anda yoğun bir şekilde çalıştığımız FIG 2018 Kongresi var. Gerçekten çok büyük bir etkinlik, 2000-2500 kişi aralığında bir katılım olacak ve bu katılımcıların yarısından çoğu yabancı olacak.  İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Event Türkiye’yi orada da ağırlamaktan çok mutlu oluruz.”

Künye:

Etkinlik Mekanı: Hilton İstanbul Bosphorus

Fuar Alanı: Fuar Dizayn

Sahne-Dekor: MMT Tasarım

Teknik Destek: Magicbox 

İnsan Kaynakları: ANT İK