2018’de Denizde Yapılacak Toplantılar İçin 8 Yeni Trend!

2018’de denizde bir etkinlik mi yapmayı planlıyorsunuz? 2026 yılına kadar 81 yeni okyanus gemisi ve düzinelerce nehir gemisi hakkında; toplantı ve incentive planlamacıları için pek çok seçenek olacak.

Landry & Kling Global Cruise Events, izlemesi gereken 8 denizde etkinlik trendini bir araya getirdi:

1. Dış mekanı içeriye taşıyın: Dışa bakan mobilyalar, daha fazla iç-dış mekan ilişkisi, açık hava salonları ve iç mekanlardaki yeşillikler gibi tasarım öğelerini arayın.

2. Yüzen Oteller ve Özel Suitler: Giderek artan bir şekilde; gemiler, karada bulunan her mekanla rekabet etmeyi amaçlayan lüks yatak takımları ve mutfak deneyimleriyle, otellerin yerini tutmaya başlıyor. Lüks otel operatörü Ritz-Carlton bile, 2019’da üç mega-yat projesiyle kendi koleksiyonunu başlattı.

3. Farklı ve global grupları motive edebilmek: Teknede eğlence ve kıyı gezileri için yeni seçenekler, her kuşaktan oluşan gruplar için ortak etkinlikler sağlamayı hedeflemektedir. Örneğin; Uniworld River Cruises, önümüzdeki yıl 21-45 yaş grubunu hedefliyor. Su parkları, spor kompleksleri veya kıyı şeridi maceraları gibi gemilerde daha fazla etkinlik hedefleniyor.

4. Teknoloji: Yeni mobil uygulamalar konukların bagajlarını izlemelerine, biniş yolculuğunu hızlandırmalarına, diğer misafirlerle sohbet etmelerine ve daha fazlasına izin verirken; hatlar Wi-Fi ve daha hızlı internet erişimi için yeni uydu teknolojisine büyük yatırımlar yapıyor.


5. Denizde sağlıklı yaşama önem vermek
: Planlamacılar ve katılımcılar, toplantılar sırasında sağlıklı yaşam tarzlarını benimsetmeye çalışılıyor; diyet ve birkaç yeni sağlıklı yaşam tarzı programı için uygulamalar bulundurmak yeni trendler arasında yer alıyor.


6. Otantik  Deneyimler
:  Daha uzun günlerle veya derin liman limanlarında yolculuk planlıyor.

7. Lüks Yat Gezisi Seyir Görüntüleri: Lüks yatlar, tüm süitlerinde konaklama, uşak hizmeti ve egzotik hedef tecrübeleri ile sefer rotasını; görülebilecek manzaralara göre değiştirebiliyor.

8. Eşsiz toplantı salonları katılımı arttıracak: Yeni gemilerde, esnek toplantı alanlarının bulundurulması ve toplantı odalarının konforu oldukça önemli bir yer tutuyor.