26. Kalite Kongresi’ne Yoğun İlgi

Avrupa’nın en büyük yönetim kongresi olan Kalite Kongresi’nin 26.’sı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti.

İbrahim Yazıcı şefliğinde, Beşiktaş Belediyesi Filarmoni Orkestrası konseriyle başlayan, ana teması “DönüşümeLiderlik” olan Kalite Kongresi‘nde dijital dönüşümün kurumlarda yayılımı ile değil, toplumun da akıllı topluma evrilmesi için adımların bilinçli atılmasının gerekliliği vurgulandı.

Mükemmellik Ödülleri Sahiplerini Buldu – Haberi Okumak İçin Tıklayınız!

Açılış konuşmalarında, KALDER Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, insani yeteneklerin yeniden tanımlandığı işbirlikçi endüstri çağının temellerinin atıldığını belirtirken; TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, “Gerçek lider bulunduğu anı değil gelecek yüzyılı anlayıp tasarlayacak olandır.” ifadelerini kullandı.

KALDER Başkanı Pilavcı ayrıca Dr. Canan Dağdeviren‘e de bir plaket hediye etti. Forbes dergisinin “30 yaşından küçük 30 bilim insanı” listesine giren Türk bilim insanı Dr. Canan Dağdeviren’in sunumu da çok yoğun ilgi gördü.

 

Öte yandan kongrede gerçekleşen Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Riskleri oturumu, Dr. Yılmaz Argüden’in moderatörlügünde yapıldı. Oturumda konuşmacı olan Yaşar Holding YK Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, “Sürdürülebilirliği tüm değer zincirimiz bazında yaygınlaştırmaya çalışıyoruz.” dedi.

26. Kalite Kongresi, 2017 Türkiye Mükemmellik Ödülleri Töreni ile sona erdi.