28.Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Yapıldı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ‘Herkes İçin Spor’ temasına uygun olarak düzenlenen geleneksel yarışın 28’ncisi 24 Temmuz 2016 Pazar günü İstanbul Boğazı’nda yapıldı. Anadolu yakasında Kanlıca’dan başlayarak, Avrupa yakasında Kuruçeşme’de sona eren olan yarış, Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımı açısından da özel bir önem taşıyor. Boğaziçi’nde bu yıl 1500’ü aşkın Türk ve yabancı yüzücü kulaç attı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce sporcu dostluk için, yarışmak için, mücadele etmek ve sınırlarını keşfetmek için 27 yıldır İstanbul’da bir araya gelmektedir. Asya’dan Avrupa’ya kulaç atmanın hazzı, İstanbul Boğazı’nın muhteşem güzellikleri ve taraftarların coşkusu ile birleşerek bu benzersiz etkinliği oluşturmaktadır.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, spor bilincini ve ahlakını geniş kitlelere ulaştırmak yolunda üstlendiği misyon çerçevesinde, her yaştan, her kesimden ve her cinsiyetten insanın sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için çaba harcıyor. Ulusal ve uluslararası alandaki güçlü marka değeri ile Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı da bu çabaların ürünü olarak sürekli büyüyen ve gelişen bir organizasyon. Her yıl genişleyen sporcu katılımı ile yarattığı toplumsal farkındalık ivme kazanıyor, Olimpik ruh tüm kesimleri kucaklıyor, yarışın enerjisi Boğaziçi’nden İstanbul’dan, Dünya’ya yayılıyor.