4. Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri Konferansı, Yapı Endüstri Merkezi’nde Gerçekleşti!

2013 yılından bu yana yapılan Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri Konferansının 4üncüsü 2 Mart’ta Yapı Endüstri Merkezi’nde gerçekleşti.

Dünyaca ünlü mimar-yazar ve profesör Mark Foster Gage, ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliği kapsamında, ‘Tasarım Akışkanlığı’ konusuyla Yapı-Endüstri Merkezi’nde sektör profesyonelleri ile buluştu. Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a gelen Mark, çağdaş teknolojinin mimariye olan katkısını ve sıra dışı projelerini anlattı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen etkinliğin konuğu, farklı disiplinlerdeki çalışmalarıyla dikkat çeken, dünyaca ünlü Fütürist mimar Mark Foster Gage oldu. Gage, Geberit’in, tüm dünyada aynı kaliteyi sunduğunu vurgulayan ‘her yerde’ mottosu paralelinde yaptığı “tasarım akışkanlığı” başlıklı sunumuyla, katılımcı teknolojinin; mimarinin daha iyi işler yapmasına olanak sağlarken, kamusal alan kullanıcılarına çok daha güzel, cazip ve etkileyici bir şekilde, katılımcı yapılar oluşturacağına dikkat çekti.

Yapı-Endüstri Merkezi’nin Etkinlikler Yöneticisi Zeynep Gülşen’le etkinlik esnasında konuşma şansı yakaladık, Gülşen: “Geberit’in hedefinde olan yapı sektörü paydaşları, mimarlar ve iç mimarlara yönelik bu etkinlik organizasyonunda Yapı-Endüstri Merkezi olarak hem içerik hem duyuru hem de konsept anlamında onlarla işbirliği yaptık ve çözüm ortakları olduk ve bu etkinlik serisi organize etmeye başladık. Bu etkinliklerin farkı ise; klasik bir mimar davet edip, organize etmektense, adından da mütevellit “Zamanın ötesinde Tasarım Kaşifleri” Tasarımı her anlamda farklı yorumlayan dünyaca ünlü isimlere yer vererek akşamında da böyle keyifli bir kokteylle ve konserle bitirmek istedik” dedi.

[vtftable cols=”{0}0-1:e5fcfa;{/}{2}0-1:e5fcfa;{/}” st=”bc:78adb6;bt:2;”]
{f121}Event Owner;;;{f121}Technical Support;nn;
{f120}The Building Information Center, Geberit;;;{f120}Detay Teknik;nn;
{f121}Event Venue;;;{f121}Catering;nn;
{f120}The Building Information Center;;;{f120}Elchyn Catering;nn;
[/vtftable]