5. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Sona Erdi…

Türkiye ve Akdeniz’in en büyük yüzme festivallerinden biri olan ve bu yıl 5.’si yapılan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, 17-21 Mayıs tarihlerinde Marmaris’te gerçekleşti.

Arena’nın isim sponsorluğunda 17-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenen organizasyon kapsamında önce Profilo Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası, ardından açık su etkinlikleri yapıldı. Yarışmalar 20 Mayıs’taki Uluslararası Arena Aquamasters Setur Marinas 4×500 metre Bayrak Yarışı ve 21 Mayıs’taki Uluslararası Arena Aquamasters Martı Hotel Açık Su Yüzme Maratonu ile tamamlandı.

Genel prensiplerini “yüzme sporunun farkındalığına katkıda bulunmak, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel bir spor olduğunu geniş kitlelere ulaştırabilmek ve yüzme sporuna gönül vermiş her yaşta sporculara deniz sevgisini aşılamak” olarak tanımlayan Arena Aquamasters’ın programında bu yıl ikinci kez yer alan 4×500 metre bayrak yarışında 84 takım mücadele ederken; 1.500 metre, 3.000 metre ve 6.000 metre açık su yarışlarına toplam 700’e yakın sporcu katıldı. Startını Muğla Valisi Amir Çiçek’in verdiği açık su yarışlarına katılan yüzücüler, Marmaris Körfezi’nde üç saat boyunca kulaç attı.

Organizasyona, 2015 yılından bu yana destek veren Arena markasının Türkiye distribütörü Sportive’in Pazarlama ve İletişim Direktörü Burak Sarı ise yaptığı açıklamada “Sportive, birçok farklı projede sporu ve sporcuyu desteklemeye gönül vermiş bir marka. Bu anlamda; yeni nesilde başarılı sporcular yetiştirilmesinde rol oynamak, her yaştan insana sporu sevdirmek en önemli marka felsefemiz. Türkiye genelinde 300’ü aşkın spor kulübüyle gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri bunun en önemli göstergesi. Kulüplerin yanı sıra başarısına inandığımız bireysel sporcularla bir araya gelmek de bu yolda bizi motive ediyor. Distribütörlüğünü üstlendiğimiz markaların DNA’sına uygun olan organizasyonların parçası olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu anlamda 5.’si gerçekleştirilen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’da son derece inandığımız ve 103 ülkede faaliyet gösteren, dünyaca ünlü su sporları markası Arena ile şampiyonanın isim sponsoru olduğumuz, Türkiye’nin ve Akdeniz’in en büyük yüzme şampiyonası. Yüzme, Türkiye’de her geçen gün gelişen bir branş. Bunda şüphesiz, bizimde desteklemekten büyük mutluluk duyduğumuz Türkiye Yüzme Federasyonu’nun vizyonu ve burada olmamıza vesile olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın tartışmasız önemli bir rolü var. Şampiyona kapsamında yüzlerce kişiyi bir araya getiren Açık Su Maratonu’nda hem Türkiye’den hem de dünyanın çeşitli ülkelerinden çok değerli yüzücülerin mücadelesine hep birlikte tanıklık ettik. Tüm katılımcıları tebrik ederek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.