6. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, Sektörün Geleceğini Şekillendirmeye Hazırlanıyor!

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük üçüncü kongre, toplantı ve etkinlik fuarı olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın altıncısı “Connecting Dots” mottosuyla 20-22 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi – ICC’de gerçekleşecek.

Dünyanın dört bir yanından gelen MICE profesyonellerini ve MICE sektörünü bu yıl altıncı kez bir araya getirecek olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, bu yıl “Connecting Dots” mottosuyla 2019’a hazırlanıyor. Türkiye MICE sektörünün uluslararası alandaki gelişimi ve pazar payının büyümesi adına şimdiye kadar birçok atılım gerçekleştirmiş olan fuar, bu yıl yenilenen yüzü ve konseptiyle sektörün geleceğine yön verecek. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, global medya ve dernek partnerleri ve dünyanın en büyük markalarının yöneticilerinden oluşan konuşmacı listesiyle MICE endüstrisinin en yeni trendlerini bir kere daha Türkiye’ye getiriyor. 6 yıldır sağlam adımlarla büyüyen ve Türkiye MICE sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren fuar, endüstrinin merkezinde bulunuyor ve sektörün tüm oyuncuları tarafından birleştirici bir unsur olarak kabul ediliyor. “Connecting Dots” mottosuyla, ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, sektörün tüm paydaşlarına geleceği birlikte şekillendirmek ve sahiplenmek için çok büyük bir fırsat sunuyor.

Türkiye’nin en kapsamlı B2B etkinliği olan fuar, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen MICE sektörünün lider firmalarını; kurumsal şirketler, dernekler ve MICE profesyonellerinden oluşan yerli ve yabancı satın alıcılar ile buluşturuyor. Bu yıl, 20-22 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi – ICC’de gerçekleşecek olan 6. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, Türkiye’den ve dünyadan sektör profesyonellerine yeniden ev sahipliği yapacak.

2018 yılında, ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines fuarına 220 ulusal ve uluslarası firma stant alarak katıldı. 41 ülkeden 200 uluslararası ve 417 yerel Hosted Buyer (davetli satın alıcı) katılımcı firmalarla 3896 B2B görüşme gerçekleştirdi. Fuarımız kapsamında yer alan konferans programında ise 29 yerli ve yabancı konuşmacı 19 oturumda sunumlarını gerçekleştirdi.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines; yürüttüğü milyonlarca lira değerindeki global iletişim kampanyası ile Türkiye MICE sektörünün bilinirliği ve algısının global anlamda arttırılmasını, 3 gün boyunca devam eden profesyonel hosted buyer programıyla yeni müşteri ve pazarların kazanılmasını, fuar kapsamında gerçekleştirilen “AMEzing” parti ile sektörün kendi içindeki birlik beraberliğinin ve motivasyonunun sağlanmasını ve düzenlenen oturumlar ile sektörün kalite çıtasının yükseltilmesini sağlarken, altıncı yılında bir kere daha sektörün geleceğine yön veriyor.

Açılış Seremonisi

B4 katında Beyazıt Salonunda gerçekleşecek fuar resmi açılış seremonisine; protokol, fuar katılımcıları, hosted buyer’lar, basın mensupları, iş, sanat ve cemiyet hayatından simaları katılacak. Performans şovlarıyla başlayacak olan seromoni protokol konuşmacılarının fuarı takdimleriyle devam edecek.

Gala Yemeği

İlk defa 2018 senesinde 5. ACE of M.I.C.E. Exhibiton by Turkish Airlines kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı sponsorluğunda düzenlendi. Zengin menüsünün yanında ilgi çekici sahne şovlarının da yer aldığı gala yemeğinde, hosted buyer ve katılımcıları aynı masa etrafında bir araya getirerek keyifli bir ortamda network’un devamlılığı sağlanıyor.

Boğaz Turu

Uluslararası Hosted Buyer’ların, basının ve konuşmacıların katılımıyla gerçekleşen boğaz turuyla profesyonel rehberler eşliğinde İstanbul’u tanıtma olanağı sağlıyoruz.

AMEzing Parti

Fuarın ikinci günü olan 21 Şubat 2019 tarihinde, 41 ülkeden 1000’den fazla MICE profesyoneli muhteşem bir parti eşliğinde bir araya gelecek. Artık bir marka haline gelmiş olan “AMEzing Parti” her yıl ayrı bir konseptte düzenleniyor. Ulusal ve uluslararası hosted buyerlar, katılımcı firmalar, konuşmacılar, uluslararası MICE dernek başkanları, basın mensupları, sanat, iş, cemiyet hayatı ve spor camiasından çok özel isimlerin davetli olduğu partide, video mapping şov, müzik grupları, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde davetlilere unutulmaz bir gece yaşatılacak.

Uluslararası Hosted Buyer Programı Kapsamında 200 Yabancı Firma ACE of M.I.C.E.’ta Ağırlanacak!

İsim sponsorumuz Turkish Airlines ile beraber yürüttüğümüz “Uluslararası Hosted Buyer Programı” için farklı ülkelerden gelecek 200 yabancı misafirimiz, 6. ACE of M.I.C.E. kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşmeler gerçekleştirecek. Etkili bir program düzeni çerçevesinde oluşturduğumuz online sistem üzerinden HB’ler ve fuar katılımcıları karşılıklı olarak randevu alabiliyor ve kendi isteklerine göre takvimlerini oluşturabiliyorlar. Her yıl 1000’den fazla profesyonel başvuru alan Hosted Buyer programı sürecinde detaylı bir filtreleme ve eleme süreci gerçekleştiriliyor ve süreç sonunda 200 dünyaca tanınan yabancı firma fuarda ağırlanmaya hak kazanıyor.

Başvuruları değerlendirme sürecini profesyonellerin;

Türkiye’de iş yapma potansiyeli,

  • Şirketlerinin veya derneklerinin organizasyon ve etkinliklerinde karar verici pozisyonda olmaları,
  • Şirketlerinin ve derneklerinin bütçelerinin Uluslararası iş seyahati veya toplantı yapmaya elverişli düzeyde olması,
  • Şirketlerinin veya derneklerinin organizasyonlar ve etkinlikler için ayrılan bütçe süreçlerindeki yetkileri gibi etmenler dikkate alınarak gerçekleştiriliyor.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, her sene genişleyen yelpazesiyle ve ulusal ve uluslararası katılımcı portföyümüz çerçevesinde Uluslararası Hosted Buyer Programı katılımcılarına iş bağlantılarını genişletme adına en verimli MICE platformunu sunuyor.

Dünya Markaları Speakers’ Corner’da Bir Araya Geliyor!

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, her yıl global MICE sektörünün en büyük markalarını ve Türkiye’nin en önemli isimlerini Speakers’ Corner programı kapsamında bir araya getiriyor.

Bu yıl, global MICE sektörünün geçirdiği değişim sürecinden esinlenerek ana konularından birini Deneyimsel Pazarlama ve Deneyimsel Tasarım olarak belirleyen fuar, Türkiye MICE sektörünü bu değişime hazırlamak için global markaların kreatif direktörlerini ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’a getiriyor.

“Doğru destinasyon pazarlaması nasıl olmalı?” sorusundan yola çıkarak, dünyanın en önemli destinasyonlarının başarı hikayelerini incelemek amacıyla Destinasyon Pazarlaması başlığını seçen fuarda, kongre bürolarının pazarlama direktörleri doğru stratejilerle bezeli hikayelerini anlatacak…

Son birkaç yılın en büyük global trendlerden biri olan ve her geçen gün büyümeye devam eden E-spor, etkinlik sektörü içerisinde büyük bir role sahip. E-spor alanının uzmanları, Türkiye MICE sektörünün doğru şekillenebilmesi ve sektörün sağlam adımlarla ilerleyebilmesi için fuarda yer alacak.

Her geçen gün değişen ve farklılaşan alanlardan biri olan Etkinlik Teknolojileri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Speakers’ Corner programının önemli bir parçası olarak fuarda yer alıyor. Dünyanın en büyük teknoloji markaları, dijital dünyanın kapılarını profesyoneller için bir kere daha aralayacak…

Uluslararası Medya ve Endüstri Partnerlikleri

6. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, uluslararası görünürlüğünü attırmak adına uluslararası, yerel turizm ve MICE turizmi odaklı medya kuruluşlarıyla çalışıyor. Fuarı ve Türkiye MICE pazarını en geniş kitlelere ulaştıracak kurumlarla partnerlik ilişkileri geliştiriyor. ICCA, SITE, IAPCO, MPI, ADMEI, EMA, ACTE gibi uluslararası MICE endüstrisi birlikleri, aynı sistemle çalışan çeşitli ülkelerdeki MICE profesyonellerini bir araya getiren birlikler ve büyük MICE organizasyonlarıyla partnerlik ilişkisi geliştirip Uluslararası Hosted Buyer programının tanıtımı, fuarın promosyonu ve data paylaşımı gibi konular kapsamında ortak çalışma yürütülüyor. Bugüne kadar aralarında Rusya, Ukrayna, Çin, Kore, Kenya, İngiltere, ABD, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Letonya, Almanya, İtalya, Portekiz gibi ülkeler dahil olmak üzere 31 medya ve 18 endüstri partneriyle anlaşma sağlayan fuar, her yıl çıtasını bir adım yükseğe taşıyor.