84. UFI Küresel Kongresi 1-4 Kasım 2017 tarihleri arasında Johannesburg’ta gerçekleştirildi!

UFI Hakkında;
Önceki yıllarda Türkiye’nin de ev sahipliği yaptığı Dünya Fuar Endüstrisi Birliği UFİ’nin düzenlediği 84. UFİ Kongresi, 1-4 Kasım 2017 tarihleri arasında Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde gerçekleştiridi. Merkezi Fransa, Paris’te olan Dünya Fuar Endüstrisi Birliği UFİ, 1925 yılında Avrupa’nın önde gelen 20 fuar organizasyonu tarafından kurulmuş olup, günümüzde 6 kıtada 80’den fazla ülkede üyesi bulunmaktadır.

Dünyada fuar endüstrisinin en saygın Birliği olan UFİ’nin Türkiye’den de üyeleri bulunmakta ve UFİ tarafından üyelerine denetimler sonucu verilen Ufi Approved Event (UFİ Onaylı Fuar) Sertifikası, fuar endüstrisinde erişilebilecek olan en saygın uluslararası kalite fuar sertifikası olarak kabul edilmektedir.

Kongrede neler konuşuldu?

Bu zorlu ortamda, endüstrimiz yeni ürünlere, ittifaklara, altyapıya ve başka birçok konuda milyarlarca dolar yatırım yapıyor. Kongrede endüstrimiz üzerindeki mevcut olan ve gelecekte karşılaşılabilecek baskılar üzerinde tartışıldı. Sektörün sürekli gelişmesi ve sayısallaşmanın artması üzerine fuar endüstrisi ekonomisinin küresel ekonomiden daha hızlı büyümesi üzerinde duruldu.