ACE of M.I.C.E. Uluslararası Kongre Turizmi Fuarı IMEX’de Yerini Aldı!

Uluslararası Kongre Turizmi Fuarı; IMEX, Almanya’nın Frankfurt kentinde kapılarını açtı. Fuarda, Türkiye’nin uluslararası kongre, toplantı ve etkinlik sektörü alanında en büyük fuarı “ACE of M.I.C.E. Exhibition” da stant açtı. Fuarda Turizm Medya Grubu’nu, Genel Müdür Ayşe Erişen, Pazarlama Müdürü Aslı Altınok Erdal, Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Tahsin Barış Şencan temsil ediyor. 

Aslı Altınok Erdal, Ayşe Erişen, Tahsin Barış Şencan

 16-18 Mayıs tarihlerinde, bu yıl 15.’si düzenlenen fuara katılan önemli ülkelerden biri de Türkiye. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Frankfurt Kültür Ataşeliği ile İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu tarafından organize edilen Türkiye standında pek çok firma bulunuyor.

Fuarda, Türkiye’yi kongre ve toplantı turizmi konularında Türk Hava Yolları (THY), İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara kongre büroları temsil ediyor. Bürolar, fuarda Türkiye’nin kongreler için sunulan imkanlarını ve destinasyonlarını uluslararası ziyaretçilere sunuyor.

Fuarda, ACE of M.I.C.E. standını, T.C. Kültür Turizm Bakanlığı,  Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cengiz Aydin, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Frankfurt Kültür Ataşesi Osman Şahin, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü Hicran Özbük ve THY Frankfurt Müdürü ziyaret etti.  ACE of M.I.C.E.’a dair önemli mesajlar veren Cengiz Aydin  “ACE of M.I.C.E. fuarının dünya çapında bir organizasyon olması için desteklerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

IMEX Frankfurt fuarı, uluslararası toplantı endüstrisinin önemli ve büyük kaynaklarından birisidir. Fuar’da gerçekleşen forum, toplantı ve eğitimler sayesinde sektördeki yenilikleri yakalamak için katılımcılara fırsatlar sunulmaktadır. IMEX Fuarı, uluslararası toplantı pazarının kalbi olarak görülmektedir.

Turizmde sürdürülebilirliği sağlamak için özellikle sağlık, doğa, alışveriş ve kongre turizmi şeklinde, alternatif turizm türlerine katkı sağlamak üzere düzenlenen, IMEX fuarı büyük önem taşıyor.