Anadolu Yakası’nın Çekim Merkezi: Hilton İstanbul Kozyatağı

Anadolu Yakası’nın en başarılı otellerinden biri olan Hilton İstanbul Kozyatağı’nın Toplantı ve Organizasyonlar Satış Müdür Yardımcısı Beste Karagöz’le otelin kongre, toplantı ve etkinlik sektörüne sunduğu hizmetleri konuştuk.

1- Bize Hilton Istanbul Kozyatağı’ndan bahsedebilir misiniz?

Hilton Istanbul Kozyatağı, Hilton Hotels & Resorts markasının Anadolu yakasındaki ilk Hilton otelidir. 320 odası bulunan Hilton İstanbul Kozyatağı, World Travel Awards 2015’te  ‘’Türkiye’nin En İyi Şehir Oteli’’ ödülünü alarak ilk senesinde güzel bir başarı elde etmiştir. Aynı zamanda, kısa bir süre önce Yeşil Yıldız belgesi ile ödüllendirilmiştir.  Lokasyonu ile oldukça merkezi bir noktada olup, metroya 2 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Alışveriş merkezlerine,  Bağdat Caddesi’ne, Kalamış Marina’ya kısa sürüş mesafesindedir. Markanın büyüklüğü ve beraberinde getirdiği mükemmel hizmet kalitesi, lokasyon avantajı hem de sunulan ürün çeşitliliği ile Anadolu Yakası’nda kısa sürede bir çekim merkezi olmuştur.

2- Otelinizin kongre, toplantı ve etkinlik kapasitesi ve özellikleri nedir? MICE sektörüne ne tür imkanlar sunuyorsunuz?

Toplam 16 toplantı ve etkinlik alanı ile hizmet verdiğimiz otelimizde her salonumuz üstün teknoloji ile donatılmıştır ve her biri farklı taleplere cevap verebilecek özellikte tasarlanmıştır. 500 metrekare genişliğindeki balo salonumuz gün ışığı almaktadır, sütunsuzdur ve 10 adımda dışarıya erişim imkanı sunmaktadır ki bunlar çok önemli özellikler olarak öne çıkmaktadır. Bununla birlikte 480 metrekare genişliğinde multifonksiyonel salonumuz bulunuyor. Bu salonun özelliği, katılımcı sayınıza ve organizasyon içeriğinize göre 5 eşit parçaya bölünebilmesi, gün ışığı alması ve özel terası bulunması. Bunun dışında 16. katta konumlanan ve her birinin özel fuayesi bulunan VIP toplantı odalarımız, üst düzey yönetim toplantıları için tasarlanan, daha az katılımcı sayısına göre tasarlanmış  toplantı odalarımızla hizmet veriyoruz.

3- Türkiye’deki diğer MICE otelleriyle karşılaştırdığımızda, Hilton İstanbul Kozyatağı müşterilerine nasıl farklar sunuyor?

 1.659 metrekare alana konumlanmış toplantı salonlarımız ile iş dünyasının beklentilerini en üst düzeyde karşılamaktayız. Her salonumuz tam donanımlıdır ve en üstün teknoloji ile titizlikle tasarlanmıştır. Fakat özellikle belirtmek isterim ki balo salonları birçok otelde zemin katlarda ya da giriş altında yer almaktadır. Fakat  bizim otelimizde hem balo salonu hem multifonksiyonel salon üst katta konumlandırılmıştır.  Otelimizde toplam 12 salon gün ışığı almaktadır.

Bu arada toplantı gruplarının tercihine bağlı olarak onlara çok farklı bir hizmet sunuyoruz. Otelimizde yer alan motorsporları eğlence merkezi Speedcity’de ek bir paket olarak takım aktivitesi yaptırabiliyor ya da coffee break’lerinde eğlenceli dakikalar geçirmelerine olanak tanıyoruz. Dünyanın en hızlı Formula simülatörlerine ev sahipliği yapan Speedcity’de ralli, motosiklet, kayak simülatörleri, xbox just dance istasyonu bulunuyor. Toplantı gruplarına takım ruhunu güçlendirmek için dilerlerse Formula araçlarında pitstop aktivitesi yapmayı öneriyoruz. Dilerlerse de yine ek bir paket olarak coffee break’lerini Speedcity’de alıp bu molada simülatörleri kullanarak eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

Açılış süreci ve öncesinde tüm ekip, çok güçlü bir takım ruhu ile otelin ilk misafirlerini ağırlayacağı günü heves ve sabırsızlıkla bekledi. Tüm bu hazırlık sürecinde yoğun eğitimler ve operasyonel senaryo çalışmaları ile ekibimiz bir aile oldu ve açılış itibariyle misafirlerini sonsuz özveri ve mutlulukla kucakladı. 4 duvardan oluşan binaların yanı sıra otellerin tatlar ve anlardan ibaret olduğuna inanıyorum. Misafirlerimize Hilton kalitesi ile eşsiz anlar ve lezzetler sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.