Araştırmada Yenilikler, Four Seasons At The Bosphorus’ ta Konuştu

Pazarlama ve araştırmanın en önemli konuları, dünyanın birçok ülkesinden konuşmacıların katılımıyla, 4 Haziran günü Four Seasons Hotel at the Bosphorus’ta Ipsos tarafından düzenlenen Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda tartışıldı.

Pazarlama ve araştırma dünyasının gündemine oturan yeni teknolojilerin, reklam izleme ölçümleri ve geri bildirim yönetiminin global uzmanlarca anlatıldığı konferansta, seçim sonrasında Türkiye’yi nasıl bir ekonomik ve politik ortamın bekliyor olduğu da tartışıldı.

Ipsos Group Kurucusu ve CEO’su Didier Truchot’un da katıldığı konferansın başkanlığını Ipsos Türkiye Başkanı Vural Çakır üstlendi. Açılış konuşmasını yapan Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik, “Araştırmada Yenilikler Konferansımızın bu yıl altıncısını gerçekleştiriyoruz. Dünyadaki birçok gelişmeyi araştırmaya bağlı analizler ve kararlar sağlıyor. Biz araştırmacılar da sürekli yenilik peşindeyiz. Baş döndürücü hızla ilerleyen global ve yerel yenilenmeye ayak uydurmak ve hatta önüne geçmek zorundayız. Hayatın devam ettiği her anda yenilenme devam ediyor ve edecek” dedi.

Topluma katkı sağlama amacını bu yıl da sürdüren Ipsos, konferansa katılımı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağış yapılması yoluyla sağladı. Toplanan bağışlarla Mor Çatı Dayanışma Merkezi’nin yenilenmesi ve Mor Çatı Kadın Sığınağı’na destek olunması planlandı.

Konferansın etkinlik yönetim firması Stil İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Serkan Değirmencioğlu, etkinliğin hazırlık çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Ipsos, Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda bir sosyal sorumluluk projesine destek ile katılım yapılacağı ve sektördeki tüm yeni gelişmeleri duyuracağı bir etkinlik planladığını iletti. Bu projenin bir kurumsal kimlik içerisinde ve katılımcılara etkin şekilde duyurulması konusundaki hassasiyetlerini paylaştılar.

Stil İstanbul ekibi olarak, 2015 Ocak ayında projenin detaylarını alarak en uygun mekanı aramaya başladık. Etkinliğin geçmişini göz önünde bulundurarak, kişi sayısına uygun olmasının da avantajıyla, mekanın Four Seasons Hotel Bosphorus olması yönünde Ipsos ile mutabık kaldık, diğer tüm detayları tecrübeli ekibimizle hazırladık.

Stil İstanbul, 2008 yılında Özgür Aydın liderliğinde kurulduğundan bu yana ´Sıra dışı etkinlik yönetimi ve etkinliğe tam hakimiyet´ sloganını ilke edinmiş; tüm teknik ve bilgi donanımını bu yönde geliştirmiş bir firma. Her organizasyonun bir kurumsal kimliğe sahip olmasının değerini artırdığı bilinciyle, Araştırmada Yenilikler Konferansı için tüm kurumsal kimlik çalışmalarını kendi bünyemizde sanat direktörlerimiz ve görsel yönetmenlerimizle kurgulayarak uyguladık.

Operasyonun web sayfasının kurulması, katılımcılara davetiye ve broşürlerin bastırılarak ulaştırılması, animasyonlar, üç boyutlu sahne çizimleri, sosyal medya entegre yazılımları, dekorasyon uygulaması, genel akış senaryosu, otel, ses-ışık, dekor, personel, güvenlik, sağlık hizmetleri gibi birçok konu için organizasyon öncesinde titizlikle hazırlandık.”

[vtftable cols=”{0}0-1:e5fcfa;{/}{2}0-1:e5fcfa;{/}{4}0-1:e5fcfa;{/}{6}0-1:e5fcfa;{/}” st=”bc:78adb6;bt:2;”]
{f121}Etkinlik Mekanı;;;{f121}Etkinlik Yönetimi;nn;
{f120}Four Seasons at the Bosphorus Hotel;;;{f120}Stil İstanbul;nn;
{f121}Prodüksiyon;;;{f121}Dekor Uygulama;nn;
{f120}Prizma;;;{f120}DMC Reklam;nn;
{f121}Simültane Çeviri;;;{f121}Ses – Işık;nn;
{f120}Akabinde;;;{f120}CSG;nn;
{f121}Catering;;;{f121};nn;
{f120}Four Seasons at the Bosphorus Hotel;;;{f120};nn;
[/vtftable]