Arkas Aegean Link Regatta Sona Erdi

Çeşme’nin ilk uluslararası yelken yarışı Arkas Aegean Link Regatta’nın dördüncü gününde Çeşme-Alaçatı rotasında yarışan ekipler, sert rüzgara karşı Ovacık-Before Sunset Beach’te finiş çizgisine ulaştı. IRC Overall kategorisinin birincisi Anything/Dere Construction, ikincisi Arkas Flying Box ve üçücüsü Garanti Sailing Lemon oldu. Yarışın ardından akşam Before Sunset Beach’te gerçekleştirilen kupa töreninde üniversite öğrencileri tarafından özel olarak tasarlanan kupalar sahiplerini buldu.

Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi ve Çeşme’de bu sporun daha aktif hale gelmesi için Çeşme Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu, EAYK (Ege Açık Deniz Yat Kulübü) ve ICYC’nin (International Çeşme Yacht Club) ev sahipliğinde, Çeşme Marina ve Arkas’ın desteği ile, Arkas Turizm’in organizasyon partnerliğinde düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta sona erdi.

Son gün yapılan yarışta Anything/Dere Construction IRC Overall kategorisinde birinciliği göğüsledi. Aynı kategoride ikinci Arkas Flying Box, üçüncü ise  Garanti Sailing Lemon oldu.