Artık Ellerimiz İle de Konuşuyoruz…

Dünya’da otel web sitesinde “işaret dili” uygulaması kullanan ilk otel Downtown Ankara oldu. Birçok personeli işaret dili öğrenen otelde işitme engelli misafirler iletişim sorunu olmadan daha rahat yaşayabiliyorlar.

Anadolu Hotels Downtown Ankara, açılışından bu yana iki yıl geçmesine rağmen birçok önemli etkinliğe ev sahipliği yaptı. Söğütözü bölgesinin merkezinde, bakanlıkların ve uluslararası şirketlerin yanı başında bulunan otel Esenboğa Havalimanı’na ise 30 km uzaklıkta

249 odası, 800 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu ve açık hava organizasyonlar için de 1037 m2 büyüklüğündeki terası ile hizmet veren Anadolu Hotels Downtown Ankara Türk Metal Sendikasına ait altı otelden birisi. Yeşil Yıldız ve Yeşil Anahtar Sertifikaları ile “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi” seçilmişti.

İşaret dili kullanarak iletişim engellerini kaldırırken, Anadolu Hotels Downtown Ankara’da hizmetini tamamlamış cam şişeler, “Camdan Hayatlar” Erasmus Projesi kapsamında eğitim almış Uluslararası Omurilik Felçlileri Derneği Cam ustaları tarafından yeniden şekillendirilerek geri dönüşümlü sanat objelerine dönüştürülüyor.