Bangkok’ta 7.Ulusal Dayanıklı Yapı Konferansı!

300’den fazla uluslararası ve Taylandlı akademisyen,sektör profesyoneli ve siyasetçiler  27-29 Kasım tarihlerinde Bangkok, Tayland’ta gerçekleşecek olan 7. Uluslararası Yapı Dayanıklılığı Konferansı’na katılmaya hazırlanıyor.

Konferans, afet riskinin azaltılması için uygulanacak politika ve uygulamalarda bilimsel bilginin kullanılması üzerine yoğunlaşıyor. Tüm coğrafi bölgelerdeki uzmanlar, en güncel araştırma yöntemlerini paylaşacak ve bilim topluluğunun, önümüzdeki 15 yıl boyunca global eylem akışını tanımlayan Sendai Afet Risk Azaltma Çerçevesinin (SFDRR) uygulanmasını nasıl en iyi şekilde destekleyebileceğini tartışacak.

Politika oluşturmak için konferansta 200 adet bilim, politika ve uygulamaya yönelik bildiri sunulacaktır. SFDRR’nin Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin (UNFCCC) Paris Anlaşması ve 2030 Gündem Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi (Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri) ile bütünleştirilmesi üzerine bir tartışma da gerçekleşecek.

Konferans sırasında iklim modelleri, hava koşulları, işletmelerin altyapısı, ekonomilerin dayanıklılığı, afet riskinin azaltılması ve iklim değişikliğine uyum sinerjilerinin geliştirilmesi gibi temel konular üzerine yoğunlaşacak bir dizi uzman etkinlik ve çalıştay düzenlenecek.