Bu yıl ilk kez düzenlenen Çocuk Festivali, karneden önceki son hafta sonunda, aileleriyle birlikte çocukları, Life Park’ın doğal atmosferinde 4 Haziran Pazar günü gerçekleşti. Çocuk, Kültür, Edebiyat dergisi Yedi Yetmiş’in düzenlediği festival, çocukların tüm gün boyunca keşfederek eğlenebilecekleri özgür bir ortam sağladı.

Çocuk tiyatroları, gösteriler, oyun alanları, spor aktiviteleri ve atölye çalışmaları gibi birçok etkinliğin bir arada olduğu festivalde, edebiyat ve sanat dünyasının önemli isimleri; Yalvaç Ural, Şermin Çarkacı (Oyuncu Anne), Yekta Kopan, Cengiz Bozkurt, Enver Aysever, Haydar Ergülen, Ece Kumkale (Hassas Anne) ve Gülşah Elikbank’ın katıldığı söyleşi ve imza buluşmaları gerçekleşti.

Festival’de çocuklar sevdikleri birçok gösteri ile de buluşma imkânına sahip oldu. Pepee Show, Çocuk tiyatroları, Extreme Show (BMX-Kaykay-Paten-Break Dans), Uzay Çadırı, Pandomim, Jonglör, Bubble Show, ünlü tiyatrocu Ercüment Balakoğlu ile Masal Dinletisi ve Kukla Gösterisi de festival alanında yer alan etkinlikler arasındaydı.

Kemal Can Kayar

Biz de eventturkiye.com olarak ziyaret ettiğimiz etkinlikte BRG Ajans bünyesinde yayınlanan Yedi Yetmiş Dergi’nin Editörü Kemal Can Kayar’la etkinlik hakkında konuştuk, Kayar: “Çocuk Festivali’nin ilkini düzenledik, önümüzdeki karne öncesi ve okula dönüş zamanlarında da yapmayı planladığımız bir festival. Hazırlık sürecimiz yaklaşık 6 ay sürdü ve bu süreci festival içindeki etkinlikleri bölüm bölüm organize ettik. Bizim Life Park’ı seçmemizdeki en önemli unsur da, böylesine doğayla iç içe ortamda çocukları daha serbest bırakabilmek ve anne-babaların daha rahat edebilmesiydi. Festivalimize ilgi de bizi çok mutlu etti, 2 binin üzerinde katılım gerçekleşti.” Dedi.

 

Etkinlik MekanıLife Park
Etkinlik SahibiBRG Ajans
Etkinlik OrganizatörüÜmit Bektaş