CPhI İstanbul 2015 İlaç Fuarı Düzenlendi

Avrasya’nın en büyük ilaç fuarı CPhI İstanbul 2015, İstanbul Kongre Merkezi’nde 3-5 Haziran tarihlerinde ziyaretçileriyle buluştu. İlki 2014 yılında gerçekleştirilen fuar bu yıl 23 ülkeden 4 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Fuar ve etkinlik organizasyon şirketi UBM EMEA İstanbul tarafından düzenlenen CPhI İstanbul 2015’in açılışını, konuşmalarıyla, TİTCK Başkanı Prof. Dr. Özkan Ünal, İEİS Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut ve UBM EMEA İstanbul Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı yaptı.
Sektöre dair teknolojiler, yasal gelişmeler, yeni pazar trendleri ile ürünlerinin de yer aldığı seminerlerin düzenlendiği fuarda, ücretsiz olarak sunulan CPhI Tedarikçi Rehberi hizmetiyle, alıcıların ve tedarikçilerin fuar alanında birbirleriyle kolayca iletişime geçmeleri sağlandı.

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve fuar, etkinlik sektörünün en prestijli ödüllerinden olan Uluslararası Etkinlik Organizatörleri Kurumu (AEO)’nun Mükemmeliyet Ödülleri’nde “En İyi Fuar Lansmanı” kategorisinde aday gösterildi ve finalistlerin yer aldığı kısa listeye katıldı. CPhI İstanbul 2015’in bir diğer dikkat çeken farkı ise giriş ücretlerinden elde edilen gelirin bir bölümü Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak olması.

UBM EMEA İstanbul Pazarlama Müdürü Hande Yılmaz yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “UBM, dünyanın en büyük ikinci etkinlik firması, çalıştığı en önemli sektörse fuarcılık. CPhI, dünyanın en önemli ilaç fuarı ve 35 senedir yapılıyor, bizim göz bebeği fuarlarımızdan biri. UBM’in tüm fuarlarında, diğer fuarlardan farklı olarak ziyaretçi sayısı hesaplanırken tekil ziyaretçiler sayılıyor. Yani ziyaretçi kapıdan kaç kere geçerse geçsin, biz onu bir ziyaretçi olarak kaydediyoruz. Ziyaretçi sayılarının üzerinde bu kadar durmamızın nedeni, katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin karar alma aşamasında onlara en doğru bilgiyi vermek istememiz.

Bu fuar için İstanbul’da ve Amsterdam’da 10’ar kişilik iki ekip çalışıyor UBM’den. Sorumlulukları kendi içimizde paylaşıyoruz, uluslararası işlerin çok büyük bir kısmını yurtdışı yapıyor, biz ise Türkiye’de Ortadoğu ve Afrika kısmına bakıyoruz. CPhI İstanbul 2015 için yaklaşık 1 senedir hazırlanıyoruz. Bunu her fuarımız için söyleyebiliriz, 1 sene önceden çalışmaya başlamak, son dakika sürprizleriyle karşılaşmıyor olmamızın en önemli faktörü.”

Fuarın halkla ilişkiler çalışmalarını üstlenen Tria İletişim’in Medya Direktörü Elif Sezginer Verün ise hazırlık süreci ile ilgili görüşlerini şöyle aktardı: “UBM EMEA ile görüşmelerimiz  Mart ayında başladı ve hemen akabinde hazırlıklara başladık. Biz sürece, fuarın kurgusu büyük ölçüde tamamlandıktan sonra dahil olduk. Bize verilen brief’te odaklandığımız nokta, CPhI İstanbul’un, Avrasya’nın en büyük ilaç fuarı olmasıydı. Bu, çok büyük ilaç üreticilerinin katıldığı uluslararası bir fuar olduğu anlamına geliyordu, dolayısıyla iletişimini yaptığımız en önemli nokta bu oldu.”

[vtftable cols=”{0}0-1:e5fcfa;{/}{2}0-1:e5fcfa;{/}{4}0-1:e5fcfa;{/}{6}0-1:e5fcfa;{/}” st=”bc:78adb6;bt:2;”]
{f121}Etkinlik Mekanı;;;{f121}Etkinlik Yönetimi;nn;
{f120}İstanbul Kongre Merkezi;;;{f120}UBM EMEA;nn;
{f121}Halkla İlişkiler;;;{f121}Sosyal Medya;nn;
{f120}Tria İletişim;;;{f120}Magma;nn;
{f121}Fotoğraf;;;{f121}Transfer;nn;
{f120}Güneş Yapım;;;{f120}Casali;nn;
{f121}Taşıma;;;{f121};nn;
{f120}Schenker Arkas;;;{f120};nn;
[/vtftable]