Digital Age Summit‘16 11-12 Mayıs Tarihlerinde Four Seasons Hotel Bosphorus’ta Yapıldı

Bu yıl “Next 10” teması ile gerçekleşen, dijital dünyanın gelecek 10 yılına odaklanarak insanların hayatlarını kökten değiştirebilecek dijital gelişmelere ışık tutmaya odaklanan Digital Age Summit 2016 Kapital Medya’nın organizasyonuyla Four Seasons Hotel Bosphorus’ta gerçekleşti.

Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Digital Age Summit, ikinci gününde Prof. Dr. İlber Ortaylı, Microsoft’un Davranış Bilimcisi ve İş Ortakları Bölge Yöneticisi Matt Wallaert, Bayer Dijital Gelişim Lideri Jessia Federer, FortyTwo CEO’su ve Siber Güvenlik Stratejisti Menny Barzilay, Telekomünikasyon Stratejisti, Yazar ve Eski TM Forum Başkanı Martin Creaner ve New York Üniversitesi The Governance Lab Kullanıcı Deneyimi Direktörü Batu Sayıcı gibi dijital dünyaya yön veren isimleri ağırladı.

Moderatörlüğü üstlenen Serdar Kuzuloğlu, iş yapış şekilleri gibi ürün ve hizmet değerlendirme süreçlerinin de değiştiğini vurgulayarak, “Müşteri artık her zaman haklı değil. Hizmet sunanlar da artık müşterilerini değerlendiriyorlar” dedi ve “Önümüzdeki 10 yıl içerisinde markaların sonu gelecek. Markaların değil ürünlerin çağı geliyor” kehanetinde bulundu.

Digital Age Dergisi Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ile konuşma imkanı yakaladık, Pelin Özkan: “Halihazırda 10 yıldır yaptığımız ve belirli bir formatı olan etkinlik Digital Age Summit. Bizim için artık tek sıkıntı, artık bu mekanların bize küçük geliyor olması. Etkinlikten beklentilerimiz de; burada çok yeni ve geleceği yönelik konular konuşuluyor bu doğrultudaki amacımız ve beklentimiz, bunların şirketler ve markalar tarafından benimsenip, kendi vizyonları paralelinde yorumlanıp hayata geçirilmesi. Bir diğer sıkıntımızda şu oldu; geçmiş yıllara göre yabancı konuşmacıların katılımı kolay olmadı ve hatta The Economist’in başkan yardımcısı ki uzun yıllardır beraber olduğumuz bir isim, gelişini son 1 ay kala iptal etti terör sebebiyle. Son olarak bu konuda çok etkilendik diyemem ama hissettik” dedi.