Fuar ve Etkinlik Endüstrisini Şekillendiren 3 Trend

1. Dünya Ekonomisi Nereye Giderse Toplantılar da Oraya Gidiyor
Amerika’da hala düzelmeyen ekonomi devam ederken ve Çin ve Avrupa’daki gelişme hızı düşerken fuarcılar gelecek birkaç senenin pazarlama bütçeleriyle ilgili mantıklı davranışlar sergilemeye çalışıyor. CEIR ekonomi analizine göre, yıllık gelişme fuarcı sayısı katılımcı sayısından daha fazla olacağı için yüzde 3 oranında gerçekleşecek. Amerika’da gerçekleşecek etkinliklere uluslararası katılımın yükselmesi, Çin ve diğer uluslararası marketler içinse yeni fırsatlar oluşması bekleniyor.

2. Büyük Data Çeki Kazanıyor
Belirli bir grubun tercihleri hakkında daha çok şey öğrenebilmek için bilgisayar gücünü veritabanı sayesinde kullanmak, hala yalnızca büyük şirketlerin bütçelerinin içinde yer alan bir durum. Ancak bu durumun yakın zamanda değişmesi bekleniyor. Rapora göre “Büyük Data’yı servis olarak veren şirketler bu analitik aracın masraflarını ciddi anlamda azaltıyor. Bu tür servis şirketleri gelişmiş data analizini bütçe açısından daha uygun hale getiriyor ve bu şekilde küçük bütçeli küçük organizasyonlar da bu servislerden yararlanabiliyor.”

3. Daha Çok Bant Aralığı
Akıllı telefonlar ve tabletler gittikçe daha çok artarken, fuarcıların da stand içi bağlantı isteği artıyor ve Wi-Fi altyapı ve bant aralığı kapasiteleri gittikçe daha da önemli bir hale geliyor. Ancak mekanlar değişen teknoloji hedeflerinin maliyetlerine ayak uydurmakta zorlanıyorlar. Daha yeni bir servis modeli gelene kadar, bir süre daha bant aralığı ücretinin düşük ya da mekan ücreti içinde olup olmaması gerektiği ve mekanın ekstra ücret alıp alamayacağıyla ilgili tartışmalara hazırlıklı olunması gerekiyor.