Genç Türkiye Zirvesi Gerçekleşti!

Genç Türkiye Zirvesi, “Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye” sloganı ile 12 – 14 Mayıs tarihlerinde, üniversite öğrencilerini ve genç profesyonelleri İstanbul, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde 5. kez bir araya getirdi.

Genç Türkiye Zirvesi; ülkemizin toplumsal sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşmak ve gelecek hedeflerine katkı sağlamak amacıyla 2013 yılından itibaren düzenlenmekte. Her yıl ülkemizin 81 ilinden ve dünyanın 165 ülkesinden seçilmiş stratejik vizyon sahibi; yaklaşık 3000 genç bir araya getirilerek, onlara kendilerini geliştirme olanağı sağlanmaktadır.

“Lider Ülke, Genç Türkiye” vizyonuyla 2013 yılında yola çıkan Genç Türkiye Zirvesi, 2014’te “İnovatif Düşün, Geleceği Yönet”, 2015’te “Girişimci Genç, Güçlü Türkiye” ve 2016’da “Türkiye’nin Geleceği Bilgi Gençliği” sloganlarıyla Türk ve dünya gençlerine yön vermeye devam etti.

Her yıl güncel ve stratejik temaların işlendiği Genç Türkiye Zirvesi; 2017 yılında “Dijital Dönüşümü” esas alarak tasarlandı.

Dijital dönüşüm; kurum, şirket veya yapıların dijital çağa uygun stratejik planlamalarla ve akıllı teknolojilerin iş süreçlerine entegrasyonu ile tüm yapılarında görülen gelişme aşaması olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda; yeni temel teknolojilerin gelişimi, yeni iş modellerinin oluşturulması, iş süreçlerinin akıllı hale gelmesi, kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi, ürünlerin yeniden tanımlanması gibi kavramlar ortaya çıkmaktadır.

Genç Türkiye Zirvesi beşinci yılında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi stratejik ortaklığı ile gerçekleştirilecektir.

Genç Türkiye Zirvesi Ekibi, ülkemizin toplumsal sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşmanın ve çözüm üretmeye çalışmanın ülke kalkınmasına katkıda bulunacağına gönülden inanmaktadır. Evrensel değerlere bağlılığı, uluslararası standartlarda bilgi üretimi, gelişime ve değişime ayak uydurması ve dinamik kadrosu ile güçlü bir gelecek vizyonu için hazırlanmaktadır.

Doğan Can Ergün

 

Etkinliğin organizatörü İnfoloji’nin koordinatörü Doğan Can Ergün ile konuşma fırsatı yakaladık, Doğan Can Ergün: “Önceki senelerden farklı olarak bir de bu yıl “GTZ Gelecek Atölyesi” adında bir konsept çalışmamız oldu, bu atölyede sponsorlarımızla birlikte geleceği tasarladık.  Ayrıca da start-up konferanslar da bu sene ilk defa dahil oldu, burada da girişimcilerin başarı hikayelerini ele aldık. Herkesin risk almaktan kaçındığı bir dönemde, biz istikrarlı duruşumuzu göstererek ve de geliştirip üzerine yeni konseptler kurarak etkinliğimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.” dedi.

 

[vtftable cols=”{0}0-1:4a86e8;{/}{1}0-1:4a86e8;{/}{2}0-1:4a86e8;{/}” fols=”{0}0-1:ffffff;{/}{1}0-1:ffffff;{/}{2}0-1:ffffff;{/}” st=”bc:bbbbbb;bt:1;”]
Etkinlik Mekanı;;;Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı (ICEC);nn;
Etkinlik Organizasyonu;;;İnfoloji;nn;
Stant – Teknik;;;Pinaps;nn;
[/vtftable]