GMID 2018 Birçok Ülkede Düzenlenen Etkinliklerle Desteklendi

Global Meeting Industry Day (Küresel Toplantı Endüstrisi Günü), Meetings Mean Business koordinasyonunda, bu yıl 12 Nisan tarihinde, dünyanın birçok farklı ülkesinde düzenlenen etkinliklerle desteklendi.

GMID, toplantı sektörünün inkar edilemez değerini tüm dünyada daha çok göz önüne serebilmek adına her sene MMB (Meetings Mean Business) tarafından tüm dünyada düzenlenen etkinliklerle gerçekleştiriliyor. Düzenlenen etkinlikler vesilesiyle tüm dünyadan toplantı sektörü paydaşlarının bir araya gelmesi sağlanırken, sektörün öneminin daha iyi anlaşılması hedefleniyor. Dünyanın farklı bölgelerinden 60 üyeye sahip bir koalisyon olan MMB, GMID sayesinde toplantı sektörünün tek ve güçlü bir ses çıkarmasının önünü açıyor.

Bu yıl ilk kez Türkiye’de de gerçekleştirilen GMID etkinliklerinde; data güvenliği ve sektörel trendler gibi konularda oturumlar gerçekleştirildi. UNIQ Hall’de gerçekleştirilen etkinlik kapsamında gerçekleştirilen MPI & SITE Oturumu’nda konuşan MPI Türkiye Başkanı Handan Boyce, “Türkiye destinasyonunun cazibesini arttırmak için toplantı sektörünün ne ifade ettiğini iyi anlıyoruz. Bu nedenle, ‘Meetings Mean Business’ diyor ve bu günü Türkiye’de organize etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.