Gorrion Hotel Genel Müdürü Murat Kuyucu

Gorrion Hotel Genel Müdürü Murat Kuyucu ile sektöre ve kendisine dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Bize kendinizden ve iş hayatınızdan bahseder misiniz?

Otelcilik ve yiyecek-içecek sektörlerinde 26 senelik bir geçmişe sahibim. Otelcilikte resort, butique, luxury ve business alanlarında hizmet veren işletmelerde yönetici olarak çalıştım. Uluslararası işletmeler de dahil olmak üzere bir çok otelin açılış operasyonlarının yönetiminde görev aldım. Ara dönemlerde restoran işletmelerine konsept danışmanlığı ve operasyon yönetimi desteği verdim. Her günün farklı yaşandığı otelciliğin iş hayatı boyunca sıkılmadan yapılacak ender iş kollarından biri olduğunu düşünüyorum.

Otelinizin yapısından bahseder misiniz? İş bölümü ve operasyon kısımları nasıl ilerliyor?

Gorrion Hotel daha çok kurumsal firmaların tercihi olan, geniş MICE olanaklarına sahip, havaalanı bölgesinde olması dolayısı ile bağlantılı konaklama ihtiyaçlarına cevap verebilen, kaliteli yiyecek-içecek ve SPA hizmeti veren, oldukça şık ve sade tasarımlı 252 odaya sahip bir oteldir. Organizasyonumuz uluslararası bir şehir oteli işletmesi mantığı ile kurulmuş ve iş bölümleri departmanlara göre ayrılmıştır. Departman yönetimleri kendi operasyon sorumlulukları haricinde, hedeflenen misafir memnuniyeti ve servis kalitesini yakalayabilmek adına sürekli diğer departmanlarla koordinasyon halinde olma ilkesini benimsemiş şekilde çalışmaktadır.

Oteliniz MICE sektörüne ne tür hizmetler sunuyor?

Aslına bakarsanız hiçbir ayrım yapmadan her türlü toplantı, kongre, eğitim, etkinlik ve düğün olmak üzere banket organizasyonlarına kapılarımız açık durumda. Salonlarımızın büyük olması bir çok talebe olumlu yaklaşabilmemizi sağlıyor. Özellikle otomotiv sektöründe lux segment araç üreten firmalara yoğunlukla hizmet vermekteyiz.  Ayrıca konaklamalı olarak bir çok firma, acenta, spor kulübüne de ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duymaktayız.

ACE of M.I.C.E. Exhibition ve Ödülleri hakkındaki görüşlerinizi alabiliri miyiz?

Bence bu organizasyon, kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin büyümesine, bu sektörde bulunan kurum ve kuruluşların daha iyiye ulaşma arzusunu yükseltmesine oldukça fayda sağlıyor. Sektör çalışanlarını motive etmesi, standartlar üzerine çıkma çabası yaratıyor olması ve tüm bunların bir ödülle taçlandırılması oldukça keyif verici. Bu organizasyonun sektörün Oscar’larını belirlediği kanaatindeyim. Buna bağlı olarak bu ödül vasıtası ile düzenlenen bir gecenin M.I.C.E. sektörünü bir araya toplayan, uluslararası ölçekte sektör bilinirliğini arttıran başarılı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Bildiğiniz üzere 22-24 Şubat 2017 tarihinde 4.sü gerçekleşecek olan ACE of M.I.C.E. kongre, toplantı ve etkinlik fuarında bu kez Hosted Buyer Lounge Sponsoru olarak katılım sağlıyoruz. Bu vesile ile Gorrion Hotel İstanbul’un misafirlerine sunduğu hizmetin, ufak bir demosunun yaşatılacağı ve tamamen 5 yıldız kalitemizin, hiçbir şeyden ödün verilmeden yansıtılacağını belirtmek ister, teşekkür ederim.