ICCA Umman Toplantı Derneği Uzman Forumu!

21 ve 22 Kasım’da Umman Konferans Bürosu (Turizm Bakanlığı) ve Uluslararası Kongre ve Toplantı Birliği (ICCA) ile birlikte Umman Kongre ve Sergi Merkezi (OCEC) başarılı bir ICCA Umman Toplantısı Derneği Uzman Forumu gerçekleştirmişti.

İki gün süren forum, önümüzdeki zamanlarda gerçekleşecek konferans ve etkinliklere ev sahipliği yapmak için Umman‘daki yerel birliklerle yeni ilişkiler kurmanın yanı sıra uzmanlığını paylaşmak için Umman‘a gelen dernekleri ve endüstri uzmanlarını memnuniyetle karşılamıştı.

Bilgilendirici forum ayrıca, yerel işletmeler ve mesleki topluluklar için bilgi değişimi ve mesleki gelişim için bir platform sağladı ve ticaret büyümesini sağlamak için onları daha aktif hale getirmeye teşvik etti. Umman bu foruma ev sahipliği yaparak, Umman’ın varış noktasını ICCA küresel topluluğuna sergileme ve gelecekteki konferanslar ve etkinlikler için ivme kazandırma fırsatı da buldu.İlk uzman forumu özeliğini taşıyan etkinlik boyunca 183 katılımcıya ev sahipliği yapmanın yanı sıra ülkenin her yerinden 29 yerel dernek davet edildi. Foruma ayrıca, Turizm Müsteşarı HE Maitha Al Mahrooqi ve Umman Turizm Geliştirme Şirketi (OMRAN) Genel Sekreteri Peter Walichnowski de dahil olmak üzere, üst düzey üst düzey bakanlar katıldı. Bunların hepsi, sultanlığı küresel ölçekte iş merkezi haline getirmek için destek veriyorlar.

Umman şimdi bu forumdaki başarısını kutluyor. Forumda yapılan anlaşmaların olumlu yansımaları şimdiden başladı.Umman Kongre ve Sergi Sarayı ile Umman Konferans Bürosu tarafından, 2019‘daki Dünya Hastane Kongresi‘nin yanı sıra 2020‘de Royal Kadın Hastalıkları ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmak üzere iki büyük kongreyi başarıyla kazandı. Başarı kutlamaları 11-12 Aralık 2017 tarihleri ​​arasında UNWTO / UNESCO Dünya Turizm ve Kültür Dünyası Konferansı ile başlamış bulunuyor.