İDA’nın Yeni Başkanı Esra Şengülen Ünsür Oldu!

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin yeni yönetim kurulu başkanı Esra Şengülen Ünsür oldu.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) 22 Ekim Pazartesi günü Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleşen olağan genel kurulunda yeni yönetim kurulunu seçti. İki yıl süreyle görev yapacak olan yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve etik kurulu üyelerinin seçildiği olağan genel kurulda Artı İletişim Yönetimi Yönetici Ortağı Esra Şengülen Ünsür, İDA Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Lobby İletişim ve Etkinlik Yönetimi Ajans Başkanı Özge Uzun, M3 Halkla İlişkiler Kurucusu ve Yöneticisi Melek Manisalı, desiBel Ajans Başkanı Mustafa Kutlay ve Hill and Knowlton Strategies Türkiye Genel Müdürü Pelin Kocaalp.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Ufuk Çarşıbaşı (Communication Partner), Tülay Şamcı (Guide İletişim), Serhat Özkütükçü (Denove PR), Barlas Çevikus (Contact Plus) ve Seda Yalçın (Weber Schandwick).

Denetim Kurulu Üyeleri: Işıl Arıdağ (Ünite İletişim), Ali Cem İlhan (Tribeca İletişim Danışmanlığı) ve Mehin Öner (MSL Türkiye). Denetim kurulu yedek üyeleriyse Mustafa Kaya (Lorbi PR), Feray Alpay (Promedia) ve Ali Akkın (Practice) oldu.

Etik Kurulu Üyeleri: Ergun Gümrah (Goodworks İletişim Danışmanlığı), Necla Zarakol (Zarakol İletişim) ve Ayşegül Ögelman’ın (Ogilvy PR). Meral Saçkan (MPR), Burçak Taşkın (Excel Algı ve İtibar Yönetimi) ve Duygu Çavdar (Grup 7 iletişim) da etik kurulu yedek üyeleri olarak belirlendi.