Indigo Şirketler Grubu Genel Müdürü Tolga Tosun’la Konuştuk

Tolga Tosun ile kendisi ve Museum Hotel hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Bize kendinizden ve Museum Hotel’in yapısından bahseder misiniz?

Ben Tolga Tosun. Museum Hotel’i de bünyesinde bulunduran Indigo Şirketler Grubu Genel Müdürüyüm. Öncelikle, Museum Hotel Kapadokya bölgesinin ilk lüks turizm yatırımıdır. Birçok anlamda Kapadokya bölgesinin vizyonu olabilmeyi başarmış bir konsept butik oteldir. Dünyanın en önemli lüks otelcilik konsorsiyumlarından olan Relais & Chateaux’un ülkemizdeki tek temsilcisi olan otelimiz, “yaşayan müze” konsepti ile misafirlerine eşsiz bir Kapadokya tecrübesi sunmaktadır. Sadece 30 çok özel odası bulunan Museum Hotel’de ülkemizin en önemli şeflerinden olan Murat Bozok önderliğinde Lil’a isminde bir de alakart restoranımız bulunmaktadır. Uçhisar kalesinin yamaçlarına konumlanmış olan otelimiz tartışmasız olarak bölgenin en güzel ve özel manzaralarından birine sahiptir.

tolgatosun1-copy

Otelinizi ayrıcalıklı kılan özellikler neler, MICE sektörüne ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Museum Hotel’in birçok anlamda eşsiz olduğunu düşünüyoruz ancak özellikle; konsept, lokasyon ve servis kalitesi başlıklarında sadece Kapadokya bölgesinde değil, tüm Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Bu yüzdendir ki, Avrupa’nın En iyi Butik Oteli ödülü de dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası çok kıymetli ödüle layık görüldü otelimiz bu güne kadar.

Bir Butik otel olmamıza karşın, MICE konusunda da uzun yıllardır oldukça etkin olduğumuz bir gerçek. 2005 yılından bu yana sürdürdüğümüz catering hizmetlerimiz ile sadece Museum Hotel’de değil tüm Kapadokya vadilerinde ve belli başlı venue alanlarında oldukça üst kalite catering hizmetleri sunmaktayız. Ayrıca, 2015 yılında hizmete açtığımız Maara Konak adını verdiğimiz venue alanı da üst düzey etkinlikler için Kapadokya bölgesinde önemli bir yer edinmeyi başardı.

 

3- Önümüzdeki sene için yeni projeleriniz ya da planlarınız var mı?

Çok yakında Etkinlik – Catering – Düğün hizmet başlıklarında alt bir marka altında hizmet vermeye başlayacağız. Amacımız Kapadokya bölgesinde üst kalitede 12 ay sürekli etkinlikler gerçekleştirebilen bir alt yapı oluşturmak. Özelikle Kapadokya’nın eşsiz vadilerinde ve Maara Konak gibi konsept etkinlik alanlarında Museum Hotel servis kalitesinin yansıtıldığı unutulmaz etkinlikler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Aslında uzun yıllardır vermekte olduğumuz bu hizmeti yeni alt markamız ile çok daha üst seviyelere çekmeyi planlıyoruz.