INFLOW Global Summit 2017 Fenomenleri Ağırladı

19 Aralık’ta The Ritz Carlton İstanbul’da gerçekleştirilen INFLOW Global Summit, dünyanın çeşitli ülkelerinden 200’den fazla sosyal medya fenomenini ağırladı.

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından takip edilen influencerlar, INFLOW Global Summit’de bir araya geldi. Influencer pazarlamasının merkeze alındığı oturumlarda, seyahat, lüks, moda, gastronomi, anne-çocuk temalarıyla paylaşımlarda bulunan sosyal medya fenomenleri deneyimlerini ve konuyla ilgili görüşlerini aktardılar.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Inflow Summit Kurucu Ortağı Afşın Avcı, INFLOW’un dünyanın en büyük influencer etkinliği olduğuna dikkat çekti. INFLOW Global Summit’te yerli ve yabancı 250’ye yakın influencerın yer alacağını belirten Avcı, sözlerine şöyle devam etti: “Bu etkinlikte influencerların toplamda hitap ettiği insan sayısı 80 milyon kişinin üstünde. Influencer Marketing’in önemini anlatmak için dünyadaki tüm influencerları bir araya getirmeyi hedefledik.”

 

Dünyaca Ünlü Influencerlar

INFLOW Global Summit’de konuşan, THY Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmet Harun Baştürk ve Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Influencer pazarlamasının günümüz pazarlama dünyasına katkıları, ekonomik açılımı ve gelecek dönem öngörülerini paylaştılar.

Etkinliğe ayrıca, Jack Morris, Lauren Bullen, Melanie Martins, Sara Sabry, Jonny Ward, Abdel Aziz Kardeşler, Cristina Musacchio, Roberto De Roza gibi dünyaca ünlü ve milyonlarca takipçisi bulunan influencerlar katıldı.

Ülkemizdeki influencer pazarlama deneyiminin de ele alındığı oturumlarda, Elvin Levinler, Refika Birgül, Buse Terim gibi ülkemizin önde gelen sosyal medya fenomenleri de sahnede yerlerini aldılar.

INFLOW Global Summit’de, influencer pazarlaması konusu sosyal sorumluluk açısından da ele alındı. Bu bağlamda düzenlenen ve TÜHİD Başkanı ve Effect Burson Marsteller CEO’su Gonca Karakaş tarafından modere edilen ‘Sosyal Sorumluluk Temsilcisi Influencer’lar’ başlıklı panele, Sara Sabry, Harjinder Singh Kukreja ve TRT WORLD’den Didem Kaya Bayram konuşmacı olarak katıldı.

Aynı gün Fairmont Quasar İstanbul’da gerçekleştirilen partide, influencerlar ve konferans katılımcıları hem eğlenmeye hem de network oluşturmayı sürdürdü.

INFLOW Global Summit, 20 Aralık’ta uluslararası arenada önemli yere sahip influencerlar ile pazarlama dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek B2I toplantıları ve networking etkinlikleri ile devam etti.