İstanbul Kite Festival Gerçekleşti

Oli Spor Kulübü ve Playmaker Sports & Entertainment tarafından organize edilen, Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen spor, müzik ve yaşam stili festivali ‘İstanbul Kite Festival’ sona erdi. 12- 20 Ağustos tarihleri arasında Kilyos Tırmata Beach’te gerçekleştirilen Avrupa Kiteboard Şampiyonası, Maximum Kiteboard Turkish Open ve İstanbul Boğazı yarışlarının kazananları belli oldu.

Bu yıl ilk kez Avrupa Kiteboard Şampiyonası, Maximum Kiteboard Turkish Open ve İstanbul Boğazı yarışlarının bir arada gerçekleştiği ‘İstanbul Kite Festival’i 12- 20 Ağustos tarihleri arasında Kilyos Tırmata Beach’te düzenlendi. Şampiyonlar ödüllerini, İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü Burak Sezercan, Türkiye Yelken Federasyonu Yetkilisi Ali Doğaner, Inter By MNG Kargo Direktörü Özgür Kut, MNG Kargo Türkiye Satış Müdürü Ömer Yalçın ve Playmaker Ajans Başkanı Kerem Mutlu’nun elinden aldı.

2013 yılından itibaren Maximum Kart’ın ana partnerliğinde gerçekleştirilen Maximum Kiteboard Turkish Open’da, kitefoil ve slalom kategorilerinde, birbirinden iddialı 200 sporcu Türkiye Şampiyonluğu için yarıştı. Avrupa Kiteboard Şampiyonası’nda ise dünyanın en iyi sporcuları Avrupa Şampiyonu unvanını kazanmaya çalıştı.

Türk Milli Takım seçmelerine de ev sahipliği yapan dev organizasyon, “2020 Tokyo Olimpiyatları’ kapsamında Olimpik Sınıf olarak kabul edilen Formula Kite disiplininde gerçekleştirildi.

Avrupa Kiteboard Şampiyonası, 22 ülkeden 60 sporcunun nefes kesen mücadelesine sahne oldu.

Taner Aykurt, Ejder Ginyol, Sedat Çelenk, Armağan Ersolak, Bilge Öztürk, Serkan Erkek, Alperen Beyli, Çisil Özen gibi şampiyon isimlerin de katıldığı yarışmalarda yerli ve yabancı 200 sporcu yer aldı.

Formula Kite Master Erkekler

James Johnson – Danimarka

Benjamin Petit – Fransa

Ejder Ginyol – Türkiye

Formula Kite Master Kadınlar

Daniela Moroz – Amerika

Alexia Fancelli- Fransa

Elena Kalinina – Rusya

Avrupa Kiteboard Şampiyonası Erkekler

Nico Parlier – Fransa

Axel Mazella – Fransa

Oliver Bridge- İngiltere

Avrupa Kiteboard Şampiyonası Kadınlar

Alexia Fancelli – Fransa

Elena Kalinina- Rusya

Anais Mai Desjardin – Fransa

Türkiye Şampiyonası Slalom Kadınlar

Bilge Öztürk

Kelly Schouten

Peri Mina Yormaz