İstanbul TALKS Fintech 2017 Konferansı Gerçekleşti!

İstanbul TALKS konferans serisinin 2017 programı içinde yer alan ve ilki geçen yıl gerçekleştirilen Fintech Konferansı’nın ikincisi 16 Mayıs’ta Swissotel The Bosphorus İstanbul’da yapıldı. Fintech sektöründeki küresel trendlerin konuşulduğu Fintech 2017 Konferansı’na yerli ve yabancı 60’a yakın konuşmacı katıldı.

Dünyaca ünlü konuşmacıları, ilham veren profesyonelleri ağırlayan ve ezber bozan konferanslarıyla adından söz ettiren İstanbul TALKS Konferansları’nın 2017 yılındaki ikinci etkinliği Fintech 2017 Konferansı ile devam ediyor. Fintech sektörünün küresel ölçekte gelişimini derinlemesine inceleyen Fintech 2017 Konferansı’nda bu yıl da finansal teknolojiler konusunda önemli isimler yer aldı.

İstanbul TALKS Fintech 2017 Konferansı’nda; fintech’lerin ortaya çıkışı ve geleneksel sistemlerle bütünleşme; finansal teknolojilerin geldiği noktada bankacılık ve sigorta sektörlerindeki dünyada ve Türkiye’deki büyük değişim; blockchain ile hayatımıza giren paradigma değişiklikleri gibi konular uzmanlarıyla birlikte tartışıldı.

İstanbul TALKS Fintech 2017 Konferansı’nın sabah oturumuna önde gelen bankaların CEO’larının bir araya geldiği panel damga vurdu. Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ali Fuat Erbil, QNB Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Temel Güzeloğlu; Kanal D Haber Müdürü, Emin Çapa moderatörlüğünde bankacılığın geleceği konuşuldu.

“Fintech’lere büyük ihtiyaç var”

Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ali Fuat Erbil, dünyanın çok değiştiğini, her sektörün de değişen bu dünyada kendine yol bulması gerektiğini söyledi. “Bu süreçte basit düşünmenin en önemli unsur olduğuna ve ihtiyaçlardan kopmamamız gerektiğine inanıyorum” diyen Erbil, “Son 50 yılda hem bizim kuşakta hem de yeni nesilde bankacılığın temel ihtiyaçları konusunda çok fazla bir değişim olmazken, bu süreçte Fintech’lere çok ihtiyaç var. Bu evrende düşünüp günümüz teknolojilerinde bir şeyler sunabilmek en büyük uğraşımız” dedi.

 

[vtftable cols=”{0}0-2:4a86e8;{/}{1}0-2:4a86e8;{/}{2}0-2:4a86e8;{/}” fols=”{0}0-2:ffffff;{/}{1}0-2:ffffff;{/}{2}0-2:ffffff;{/}” st=”bc:bbbbbb;bt:1;”]
Etkinlik Mekanı;;; ;;;Swissotel The Bosphorus;nn;
Etkinlik Sahibi;;; ;;;Sipahiler Events;nn;
Etkinlik Yönetimi;;; ;;;Sipahiler Events;nn;
[/vtftable]