Dünyadaki ilk kan nakli 12 Haziran 1667 tarihinde Profesör Jean Baptiste Denys tarafından 15 yaşındaki bir hastaya bir kuzudan alınan 250 gr. kan nakli ile gerçekleşmiştir. Bizde test aşamalarımızı tamamladıktan sonra ilk kez bugün yayın hayatımıza başladık ve 115 talebi uygulamamızı indiren gönüllülerimizle ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden takipçilerimiz ile paylaştık.   

KANTALEBİ Appstore ve Android Market ten indirilebilen bir mobil uygulama. Hasta sahibinin ihtiyaç duyduğu gruptaki kanı , talep edilen şehirdeki üyelerinin direk cep telefonuna bildirim ile göndererek efektif bir çözüm sunuyor ve tamamen ÜCRETSİZ!

Kan vermeye gönüllü bireyler uygulamayı indirerek kısa formumuzu dolduruyor ve aramıza katılıyorlar. Sonrasında ihtiyaç sahibinin talebini cep telefonlarında görerek direk arıyor ve gidip kan veriyorlar. Kızılay ın hasta yakınından istediği REPLASMAN (kan karşılığı kan bağışı) kan  ihtiyacında en doğru çözümü sunuyoruz.

Bizler kan transfüzyonunun veya kan toplanıp stoklanmasının hiçbir aşamasında yokuz. Sadece gönüllü ile ihtiyaç sahibini buluşturuyoruz. Buluşturmak için çalışmaya da devam edeceğiz.