Kırımlı Tatar Sanatçı Jamala İstanbul’da Konser Verdi

Eurovision Şarkı Yarışması’nda “1944” adlı şarkısıyla birinci olan Kırımlı Tatar sanatçı Jamala, Pera Event’in organize ettiği Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri kapsamında 17 Ağustos Çarşamba Günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluştu.

Jamala, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’ndeki konserine, İstanbul’da olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek başladı.

Jamala, “Bugün sizinle olduğum için çok mutluyum. Sizin için Türkçe şarkılar söylemek istiyorum, inşallah söyleyeceğim.” dedi.

Konserde İngilizce ve Türkçe şarkılar seslendiren Jamala, “Anavatan” şarkısını seslendirmeden önce “Biz vatanımızdan ayrı yaşamanın ne olduğunu biliyoruz, vatanımızdan uzakta sürgüne düştük ama her zaman biliyoruz ki sığınacak bir anavatanımız var. Vatan için ölen tüm şehitleri rahmetle anıyorum.” diye konuştu.

Kendisine Eurovision Şarkı Yarışması’nda birincilik getiren Kırım Tatarları’nın sürgününü anlatan, nakaratı Türkçe “1944” isimli şarkısını seslendiren sanatçıya dinleyiciler de Türk ve Kırım bayraklarıyla eşlik etti.kirimli-tatar-sanatci-jamala-istanbul-da-konser-8707471_x_1452_o