Şehrin dinamik iş ve alışveriş sahalarına olan yakınlığı, 55’i özel dizayn edilmiş suitlerden oluşan, son teknolojilerle donanımlı 402 odası, gerek iş, gerekse eğlence amaçlı seyahat eden misafirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiş olan Swissotel Büyük Efes, Ege Bölgesi’nde bir ilke imza attı.

Otel misafirlerine sunduğu tüm bu imkanları hem daha konforlu he  de daha güvenli kılmak için özel bir girişimde bulundu. Otelin Genel Müdürü H. Rıza Elibol; Swissôtel Büyük Efes ailesi olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu zor şartlardan dolayı, misafirlerine mümkün olabilecek en yüksek seviyede güvenli bir ortam sağlanmasının, otelin en önemli değerlerinden birisi olduğunu ifade ediyor. Bu nedenden ötürü güvenlik tedbirlerini hem ekipman hem de personel anlamında arttırmış olduklarını belirtiyor ve otelin iç&dış 300’den fazla kamera ile donatılıp güvenlik personeli sayısının 40’a çıkarıldığını ekliyor. Otelin tüm bu yatırımları ardından Safehotels Alliance AB firması tarafından sıkı bir denetleme sonrası,“SafeHotels Certification” ile ödüllendirilerek, en yüksek “Executive” seviyeli sertifikayı almaya hak kazandığının altını çiziyor. Otel, aldığı bu sertifikanın Ege Bölgesi’nde bir ilk olduğu ve İstanbul’daki kardeş zincir otel olan Swissotel the Bosphorus’un da Türkiye’de bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk otel olduğunu belirtiyor.

2001 yılında İsveç’te temelleri atılan Safehotels Alliance AB, turizm sektörünün en prestijli bağımsız kurumlarından birisi olarak konuk güvenliğinin küresel otel endüstrisi için kilit önceliklerden birisi olduğuna işaret eden, dünyada birçok önde gelen otelleri güvenlik kalitesi açısından değerlendirerek Global Hotel Security Standard ile belgeleyen ilk ve tek uluslararası kurum olarak karşımıza çıkıyor.