Konusuyla Müsemma Bir Etkinlik: Arçelik UX Workshop

“Arçelik Grubu profesyonellerine özel bir UX Workshop” olarak isimlendirilen etkinlik, Dijital Stüdyo ve SHERPA ortaklığında 3 Ağustos Pazartesi günü düzenlendi.

Ana teması, kullanıcı deneyimi ve deneyim tasarımı olan, yani başlı başına deneyim temasının etrafında dönen bu etkinlik, fazlasıyla özel deneyim fırsatlarını beraberinde getirdi ve Dijital Stüdyo için büyük bir adıma dönüştü.

Dijital Stüdyo’ya deneyimleme fırsatı sunduğu özel durumların ilki olan bu etkinlik, ilk kez kendi mekânlarında bir etkinlik gerçekleştiriyor olması olarak değerlendirildi. DAM Bilgi Teknolojileri çatısı altındaki SHERPA ile çok sayıda ortaklığı ve etkileşimi bulunan düzenleme fikri ortaya çıktığından itibaren, bunu kendi sahalarında gerçekleştirmek istemelerinin iki sebebi varmış: Biri, çok sayıda farklı ekibi bir araya getirecek bu etkinliği daha özel kılmak; ikincisi, daha önce yapmadıklarını yaparak, bunun olabilirliğini hem kendilerine hem de gelecekteki misafirlerine kanıtlamak olmuş. Dijital Stüdyo, etkinlik sırasında ve sonrasında, bunu başarabildiklerini gördüklerinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

SHERPA, SHERPA UX Metodolojisi, UX ve Ürün Geliştirme, UX & ROI şeklindeki dört ana başlıktan ve işinin ehli dört profesyonel yol göstericiden – Yakup Bayrak, Selen Şentürk, Berk Bayri, Nazlı Binyıldırım – oluşan workshop sunumunun temelini oluşturduğu etkinlik sürecinin, Dijital Stüdyo’ya sunduğu bir diğer ‘ilk’ deneyim imkanı ise, Yeme İçme İşleri ile yaptıkları verimli ortak çalışma olmuş. Kendi evlerinde yaptıkları etkinliği daha da özel kılmak için, işin yenilikçi profesyonelleriyle yaptıkları ortak çalışma, hem mideleri hem yüzleri güldürdü. Verilen aralarda ve etkinlik sonrası, geceye uzanan ‘after party’deki katkılarından ötürü, kendilerine teşekkür ediyorlar.

İlk kez kendi sahalarında olmanın sağladığı bir diğer yeni deneyim imkânı da, tüm mekân kurgusunun kendileri tarafından yapılması olmuş. Oturma & aydınlatma düzeni ve aralara ve ‘after party’e özel oluşturdukları müzik kurgusu, üstte bahsedilen yeme-içme konusuyla birleşince, ortaya geleneksel ‘workshop’ların ötesinde, fazlaca elementin uyum içinde ve özel olarak bir araya geldiği, çok katmanlı bir deneyim çıkmış.