Kore MICE Bürosu ‘Roadshow’lara Devam Ediyor!

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nın heyecanı hala sürerken, Kore Turizm Organizasyonu’na bağlı MICE bürosu Mart ve Nisan aylarında, özellikle Amerika ve Avrupa’yı kapsayacak şekilde Kore destinasyonun uluslararası konferans ve etkinliklere ev sahipliği yapması için tanıtım turlarına devam ediyor.

UIA Küresel Toplantı İstatistikleri’ne göre Kore, kongre ve organizasyonlar için en çok rağbet gören ülke konumunda. 2016 yılında toplamda 997 etkinliğe ev sahipliği yapan Güney Kore, geçtiğimiz yıl Kuzey Kore’yle arasında yaşanan gerilimli süreçler sebebiyle özellikle kurumsal şirketlerin etkinlik planları dahilindeki cazibesinde kayıp yaşadı. Fakat özellikle Kış Olimpiyatları çerçevesinde Güney ve Kuzey Kore arasında kurulan iletişim uluslararası toplumun ilgisini fazlaca çekmiş gözüküyor. KTO (Kore Turizm Organizasyonu) iki ülke arasındaki bu tarihi birlik gösterisinden yararlanıp, Kore’nin güvenilir destinasyon oluşu konusunda duyulan güvene yönelik çalışmalar yürütüyor, uluslararası dernek ve grupları, etkinliklerini Kore’de gerçekleştirmesi üzerine davet ediyor.

Bu sene gerçekleştirilen ve Kore MICE turizminin tanıtımına yönelik olarak gerçekleştirilecek olan tur, 20 Mart’ta Viyana’da başladıktan sonra 22 Mart’ta Brüksel’e uğrayacak. Tur daha sonra kıta değiştirerek sırasıyla; 3 Nisan’da New York, 5 Nisan’da Washington’da devam edecek ve 25 Nisan’da Londra’da sona erecek. Tanıtım turunda yer alacak olan delegasyon, Kore MICE Bürosu, Seul, Busan, Gangwon, Daejeon, Jeju, Goyang ve seçilen bölge bürolarının temsilcileri ile aynı zamanda bazı etkinlik mekanı, otel, seyahat acentası ve DMC yetkililerinden oluşacak.

Kore MICE Tanıtım Turları destinasyon sunumları, B2B görüşmeler, gala yemekleri gibi etkinliklerden oluşacak ve kurumlar arası gerçekleştirilebilecek olası partnerlikler için fırsatlar sunacak. 200’den fazla MICE satın alıcısının davet edildiği tanıtım turları, katılımcılara network’lerini genişletme şansı verecek.

Konuyla ilgili olarak Kore Turizm Organizasyonu – MICE Bürosu yöneticisi Kapsoo Kim, “Başarıyla ev sahipliği yapılan Kış Olimpiyatları ve bu süreçte Kuzey Kore ile kurulan olumlu iletişimle birlikte, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa pazarına Kore’yi tanıtmak için muhtemelen en iyi zamanlardayız.” ifadelerini kullandı. Kore’nin yüksek potansiyelinin de altını çizen Kapsoo Kim, “Gerçekleştirilecek ‘roadshow’larla, MICE acentelerine ve satın alıcılara Kore’nin uluslararası konferansları yapabilecek potansiyelde olduğunu anlatmak, kongre destek programımızı tanıtmak ve Kore’nin uluslararası konferanslar için bir numaralı destinasyon imajına daha fazla destek sağlamak amaçlanıyor.” şeklinde konuştu.

Tanıtma turlarının yanı sıra Kore MICE Bürosu IMEX, IBTM, ITB gibi birçok uluslararası büyük fuar ve konferansta da yer alıyor. Kore MICE Bürosu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için, www.koreaconvention.org web sitesini ziyaret edebilirisiniz.