Malezya, Medikal Kongrelere Ev Sahipliği Yapma Hakkını Kazandı!

Kafatası ve Beyin Endoskopik Cerrahi Kongresi 10-13 Haziran 2020 tarihlerinde Malezya’da düzenleniyor. Küresel boyutta düzenlenen bu kongrenin Avrupa ve ABD dışında düzenleneceği ilk sefer olacak.

Malezya’da uzmanlaşmış tıbbi araştırmaların artmasıyla birlikte, dünyanın dört bir yanından 900’den fazla delege ve yerel olarak Shangri-la Hotel Kuala Lumpur‘daki dört günlük kongresine katılma planlanıyor.

Malezya Turizm ve Kültür Bakanlığı altında bir ajans olan MyCEB CEO’su Zulkefli Sharif, “Kongrede 900’den fazla delege katılarak tahmini ekonomik etki 8,7 milyon Malezya Ringiti (2,1 milyon ABD doları) üreten kongre, bilgi ve yaratıcı bir merkez olarak inanılırlığımızı daha da güçlendirecek” dedi.

Malezya’daki başarılı tıbbi temelli ticari etkinlikler, Malezya Kongre ve Sergi Bürosu (MyCEB) tarafından yerel organizatör olan KBB Uzmanlığı Topluluğu ile stratejik ortaklık kurma teklifinin birinci sebebi olarak gösterildi.

Kongre, temsilcilerin ağ kurmalarında ve yeni tıbbi trendleri ve atılımları belirleyebilmeleri için bir platform görevi görecekken, konferans programı, sektördeki en son teknolojileri, konuları ve fırsatları kapsamlı ve kapsamlı bir şekilde ortaya koymaya yardımcı oluyor.

Bu etkinliğe ev sahipliği yapmak, ülkenin 2020’ye kadar bilgili ve yaratıcı bir merkez olma isteğini daha da güçlendirecektir.