Marka Türkiye 2017 Lütfi Kırdar’da Yapıldı!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ekonomi Bakanlığının sahibi olduğu Marka Türkiye 2017 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

“Markalaşmak topyekûn bir harekettir. Dünya ile yarışmak için öncelikle ülke olarak marka olmanız gerekir. Tıpkı TİM’in Turkey Discover the Potential atılımının hedeflediği gibi. Türkiye ve Marka kelimelerinin birleşiminde herhangi bir eklemeye ihtiyaç yoktur. Markalaşma yolunda Türkiye’ye ilham verecek şey, bizzat bu ülkenin içindedir. Kültürel mirası, çok sesliliği, yükselen ekonomisi ve genç nüfusuyla Türkiye’nin global marka evreni ile kendine özgü bir şekilde buluşma zamanı geldi. Dünyayı kesiştiren Türkiye’den, bu topraklara özgü bir marka buluşması.”

Etkinlikte birçok önemli yerli-yabancı konuşmacının ziyaretçilere tecrübelerinden, markalaşmanın bütün alanlarından, sürdürülebilirlikten ve pazarlamanın markalaşma üzerindeki etkisinden bahsettiği ana ve yan oturumlar mevcuttu.

Zeki Yıldırım

 

Etkinlik sırasında, Marka Türkiye 2017 Konferansı’nın etkinlik yönetimini yapan Ceo Event’in Etkinlik Direktörü Zeki Yıldırım’a Marka Türkiye’yi sorduk, Yıldırım: “Hazırlık sürecimiz açıkçası biraz zorlu geçti, çünkü kongre, konferans ve zirve toplantılarına konuşmacı bulmak zor. İnsanların ilgi duyabileceği içeriği hazırlamak gerekiyor ki katılım artsın. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin sağladığı çok özel ve katılımın ücretsiz olduğu bir organizasyon. Hem öğrenciler için hem de marka alanında uzmanlaşmak için ve bu alanda eksik olduğumuz yönlerimizi kapatabilmek için, uzman konuşmacıları toplamamız açısından biraz zorlandık ama bunda zamanın kısıtlılığının da etkisi büyüktü. Bunlara rağmen, güzel bir içerik hazırladığımızı düşünüyorum ve insanların ilgisi de bizi mutlu eden unsurlardan. Ülkede başka marka konferansları da mevcut ama bu girişimin de ileriki dönemde ülkeye faydası olacağını düşünüyoruz.” Dedi.

Bülent Ergan, Elif Balcı Fisunoğlu

Konferans konuşmacılarından, Meeting Professional International (MPI) Türkiye Başkanı Elif Balcı Fisunoğlu: “Öncelikle Marka Türkiye hayırlı olsun, ülkemizde birkaç tane daha markayla alakalı konferans var ancak çok daha fazla sektörün ve ekonomik endüstrilerin içine girdiği marka toplantı ve buluşmalarının olması çok önemli. Bir de Marka Türkiye’deki bir gelişme de, içine bizler, turizmciler, MICE sektörünün profesyonel dernekleri de dahil oldu, MPI da bunlar biri. Bugün burada Ülke Markası’nı tartışacağız. Bugüne kadar bildiğimiz konuştuğumuz ama çok da derinine masaya yatırmadığımız bir konu bu, turizmciler açısından da her zaman, işler çok iyi gitse bile önemli. Bugün burada ingiltire, İskoçya gibi ülkelerin sunumları vardı, görüldüğü üzere işler iyiyken de ülkeler bu işe yatırım yapıyorlar.” Dedi.

 

[vtftable cols=”{0}0-1:4a86e8;{/}{1}0-1:4a86e8;{/}{2}0-1:4a86e8;{/}{3}0-1:4a86e8;{/}” fols=”{0}0-1:ffffff;{/}{1}0-1:ffffff;{/}{2}0-1:ffffff;{/}{3}0-1:ffffff;{/}” st=”bc:bbbbbb;bt:1;”]
Etkinlik Mekanı -;;;Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı;nn;
Etkinlik Yönetimi -;;;Ceo Event;nn;
Dönemsel İK -;;;Mystaff;nn;
Video -;;;UMedya;nn;
[/vtftable]