Microsoft Xbox Exclusive Halo 5 ve Rise of Tomb Raider’ı Tanıttı

Microsoft, İstanbul Levent’deki merkezlerinde Xbox One’a özel olarak çıkan yeni oyunları Halo 5 ve Rise of Tomb Raider’ı video oyun basınına tanıttı. 

4 Kasım 2015 tarihinde düzenlenen lansman etkinliğinde Türkiye video oyun basını kurumları temsilcileri, Xbox One’a özel olarak çıkan Halo 5 ve Rise of Tomb Raider oyunlarını deneyimleme ve Microsoft’un özel üretim Xbox One kumandalarını kullanma şansını buldu.

Microsoft Türkiye’den Kıdemli Xbox Kategori Yöneticisi Necibe Özer, bu lansman gecesini düzenleme amaçlarını temel olarak Xbox One’a özel olarak çıkan Halo 5 ve Rise of Tomb Raider oyunlarını tanıtmak ve yine Halo 5’e özel olarak piyasaya çıkan konsolu Türkiye oyun basınına deneyimletmek olduğunu söylüyor. Özer sözlerine şöyle devam ediyor: “Xbox Türkiye’ye biraz geç girdi. Önceliğimiz bilinirlik ve oyunların tanıtımları. Konsolları sattıran oyunlar. Dünyada video oyun sektörü, sinema ve müzik sektörününden çok büyük bir hale geldi. Buna rağmen Türkiye’de nispeten çok küçük piyasaya sahip. Ama çok da büyük bir potansiyeli öngörüyor. Xbox olarak birincil misyonumuz, Türkiye’deki oyun sektörünü geliştirmek.”

Effect PR ajansı ve Microsoft’un birlikte gerçekleştirdiği lansman gecesinde Halo 5 ve Rise of Tomb Raider oyunlarının yanında Halo 5’e özel olarak tasarlanan Xbox One konsolu ve kumandasının içeren bir set ve “elite controller” denilen çok üst segment bir kontroler de tanıtıldı. Özer lansman gecesiyle ilgili olarak sözlerine şöyle devam etti: “Birlikte çalıştığımız PR ajansımız Effect ile birlikte gerçekleştirdik bu lansman gecesini. Sizleri kendi evimizde ağırlamak istedik. Biz işimizle ilgili her şeyi burada deneyimliyoruz, yeni oyunları ilk defa burada oynuyoruz. Dolayısıyla bu yeni oyunları da sizlerle burada, kendi evimizde paylaşmak istedik. Bu formal bir etkinlik değil, samimi bir etkinlik.”

Lansman etkinliği sırasında CNN Türk ve Dream TV’de yayımlanan Multiplayer programı sunucusu Merthan Yalçın, Türkiye oyun basını temsilcileriyle kısa bir TV röportaj çekimi gerçekleştirdi.