Mohsen Namjoo Rüzgarı İstanbul’da Esti

İran’ın Bob Dylan’ı olarak tanınan Mohsen Namjoo, 6. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında İstanbul Kongre Merkezi’nde hayranlarıyla buluştu. İstanbul’da ilk konserini veren sanatçı, İstanbullulara unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi.

İran asıllı efsane müzisyen Mohsen Namjoo, ilk kez konser verdiği İstanbul’da muhteşem bir geceye imza attı. 6. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda hayranlarıyla buluşan sanatçı, İstanbulluların kulaklarının pasını sildi.Farsça Müzik Ziyafeti
Mohsen Namjoo’yu, Ankara’daki konserinin ardından İstanbullu hayranları da yalnız bırakmadı. Hıncahınç dolu bir salonda şarkılarını seslendiren Namjoo, Doğu ve Batı müziğini rock ve İran ezgileriyle harmanlayan performansıyla büyüledi. Layla şarkısını Farsça ve rock olarak yorumlayan sanatçı, Türkiye’de çok sevilen, “Nobahari” ve “Ey Sareban”ın yanı sıra Shirin, Turanj, Dele Zaram, Baharea, Roo Dast, Darda, Jabr, Baroon, Reza Khan gibi şarkılarla hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.Sadece Türkiye değil yurtdışından da gelen sevenleriyle hasret gideren sanatçı, sahnede duygulu anlar yaşadı. Büyük ilgi karşısında planlanın sürenin çok üstünde sahnede kalan Namjoo, zaman zaman gırtlağını ve sesini bir enstrüman gibi kullanarak, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Künye Etkinlik Mekanı
İstanbul Kongre Merkezi