Öyküler ve Pazarlama: The Web İstanbul Konferansı

The Web İstanbul Konferansı, “Story of Storytelling” (Hikaye Anlatmanın Hikayesi) ana temasıyla 4 Haziran günü Esma Sultan Yalısı’nda dijital pazarlama ve pazarlama bilimi uzmanlarını bir araya getirdi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Gazeteci ve Yazar Yard. Doç. Dr. Fatoş Karahasan’ın sunumunu yaptığı etkinlik, Avea ana sponsorluğunda gerçekleşti. Markaların tüketiciyle olan etkileşiminde hikayelerin öneminin vurgulandığı konferansta Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, Avea Dijital Bağlılık Müdürü Cenk Çelebioğlu, Apple’ın “Think Different” kampanyasının şekillenmesinde rol alan dünyaca ünlü Marka Stratejisti Peter Economides, Unilever Türkiye Başkan Yardımcısı Şükrü Dinçer, Deneyim Tasarım Direktörü Daniel Harvey Sapientnitro, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Yazar Celil Oker gibi önemli isimler, zengin içerikli konuşmalarıyla yer aldı.

The Web İstanbul Konferansı’nın organizasyonunu yapan İltek Media adına Müge Ateş, etkinliğin hazırlık süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu:
“Bu bizim dördüncü The Web İstanbul etkinliğimiz oldu. Her sene konferans ile ilgili görüşmelere 6-8 ay öncesinden başlıyoruz. Davet etmek istediğimiz marka ve isimlere kendimiz gidiyoruz ve o seneki temamız hakkında beyin fırtınası toplantıları gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılar sonucunda ortaya her sene seçilen tema ile ilgili çok iyi bir malzeme çıkıyor. Etkinlikte de birbirini bütünleyen bu malzemeleri ve fikirleri en iyi uygulayan yerel ve global markaları bir araya getirerek The Web İstanbul platformu aracılığıyla vizyonlarını paylaşmalarını hedefliyoruz. Bu etkinliği diğer etkinliklerden ayıran en büyük fark, konuşmacılarla birebir toplantılar yaparak içeriği birlikte organize etmemiz. Aynı zamanda etkinlikten önce yaptığımız birebir provalarla etkinliğin kusursuz gerçekleşmesi için ekstra çaba ve gayret gösteriyoruz. Konuşmacılarımız daha önce bu kadar titizlik ve özenle hazırlanan başka bir konferansa katılmadıklarını dile getirip, işimizi bu kadar önemseyerek yaptığımız için takdirlerini ilettiklerinde çok mutlu oluyoruz.

Bununla birlikte konferansımızı diğerlerinden ayıran başka bir özellik ise zaman yönetimimizin başarısı. Konferansımız saat 09:00’da başlayıp, programda belirtilen saatte bitiyor. Her konuşmacının 18 dakika süresi oluyor ve bu süreye mutlaka uyuluyor. Ayrıca etkili sunum teknikleri ve sunum tasarım trendleri konusunda da konuşmacılarımıza destek veriyoruz.”

[vtftable cols=”{0}0-1:e5fcfa;{/}{2}0-1:e5fcfa;{/}” st=”bc:78adb6;bt:2;”]
{f121}Etkinlik Mekanı;;;{f121}Etkinlik Yönetimi;nn;
{f120}Esma Sultan Yalısı;;;{f120}İltek Medya;nn;
{f121}Halkla İlişkiler;;;{f121}Catering;nn;
{f120}Marjinal Porter Novelli;;;{f120}The Marmara Hotel;nn;
[/vtftable]