Pazarlamada Yeni Trendler

MCT Danışmanlık’ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Pazarlama Zirvesi, dünyaca ünlü konuklarını ağırladı. Bu yıl “Change The Game” konseptiyle 15. yılını kutlayan Pazarlama Zirvesi, dünyanın en iyi pazarlama düşünürlerini 3-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşturdu.

  • B2 Creative Genel Müdürü Serkan Gümüş
  • Eventus Genel Müdürü Yiğit Albaraz
  • Çiğdem Ongün-Eda Uslu-Gülşah Aydın

Avea´nın Stratejik İş Ortağı, HSBC´nin Ana Finans Sponsoru ve Ford´un Ana Otomotiv Sponsoru olduğu Pazarlama Zirvesi´nin bu yılki konuşmacıları herkesi “oyunu değiştirmeye” davet etti. Konferans Başkanı Peter Fisk´in açılış konuşmasıyla başlayan Pazarlama Zirvesi, uçan arabanın mucidi Stefan Klein, Y kuşağı uzmanı Joeri Van den Bergh, tutumlu pazarlama uzmanı Navi Radjou ve MCT CEO´su Tanyer Sönmezer gibi isimleri ağırladı. Slovakyalı mühendis Stefan Klein uçan arabanın iki yıl içinde satışta olacağını müjdelerken, Peter Fisk Türkiye’nin dünyadaki oyun değiştirici rolüne vurgu yaptı.50 markanın stantlarıyla birlikte yer aldığı ve yaklaşık 2000 kişinin katılım gösterdiği zirvede dönemsel insan kaynakları alanında hizmet veren B2 Creative Genel Müdürü Serkan Gümüş etkinliğin operasyonuna dair yaptığı değerlendirmede “MCT Danışmanlık’ın düzenlemiş olduğu Pazarlama Zirvesi projesinin hazırlık sürecine etkinlikten 3 hafta önce gerçekleşen bir toplantı ile başladık. Yaklaşık 1 hafta boyunca ekip arkadaşlarımızla birlikte güzel çalışma yürüttük. Bu organizasyonda 100’den fazla personel ile çalıştık. Burada mevcut akışın sıkıntısız bir şekilde ilerlemesi, kayıtların alınması ve ziyaretçilerin yönlendirilmeleri konusunda iyi bir iş ortaya çıkardığımızı düşünüyoruz. Umarım katılımcılar ve ziyaretçiler de memnun kalmıştır.” dedi.

Pazarlama Zirvesi sponsorlarından TAV İşletme Hizmetleri A.Ş. Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı Gülşah Aydın yaptığı değerlendirmede “TAV Havalimanları Holding’in iştirak şirketlerinden TAV İşletme Hizmetleri A.Ş. nin bir ürünü olan TAV Passport Kart bu yılda Pazarlama Zirvesi’ndeydi. TAV Passport Kart TAV Havalimanları’ndan yapılan seyahatlerde; pasaport ve güvenlik noktalarından hızlı geçişler, ücretsiz lounge kullanımı, ücretsiz lounge kullanımı, ücretsiz otopark ve vale, duty free ve restaurantlarda indirimler, özel şoförlü transfer ve daha pek çok ayrıcalığı içeren hizmetler sunuyor. Şu an 16 bin üyemiz bu ayrıcalıklardan faydalanabiliyor. Yıllık üyelik ile sahip olunan kart, 4 yıl gibi kısa bir sürede, hedeflerinin de üzerine çıkarak 15 bin üyeye ulaştı.” dedi.

Pazarlama Zirvesi’nin etkinlik yönetimini gerçekleştiren Eventus’un Genel Müdürü Yiğit Albaraz ise açıklamasında zirvenin pazarlama alanında çok önemli bir etkinlik olduğunu vurgulayarak “Pazarlama Zirvesi’ni 15. kez düzenledik. Bu senenin ana temasını “Change the Game” olarak belirledik. Dünyada pazarlama alanında oyunların nasıl değiştiği ve pazarlamadaki yeni trendler konferanslar ve sunumlar şeklinde katılımcılarla paylaşıldı. 15 ana oturum ve 30 paralel seans gerçekleşti iki gün boyunca. Pazarlama Zirvesi’nde toplam 60 konuşmacı yer aldı. 50 sponsorla düzenlenen zirvemize yaklaşık 2 bin kişi katıldı. MCT Danışmanlık’tan çok geniş bir ekip çalıştı etkinlikte. 1 yıl boyunca detaylı bir çalışma sonucunda ortaya çıkan organizasyona katılan marka ve kişiler çok memnundu. Umarım gelecek yıllarda da çıtayı yükselterek yolumuza devam ederiz.” dedi.