People Make The Brand Konferansı 5. Kez Düzenlendi

İşveren markalarının nabzını tutan ve geleceğini şekillendiren People Make The Brand Konferansı’nın beşincisi, 24 Kasım 2017 tarihinde, Fairmont Quasar İstanbul’da gerçekleştirildi.

People Make The Brand’in yaratıcısı ve küratörü Evrim Kuran’ın açılış konuşmasıyla başlayan konferansın moderatörlüğünü Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan yaptı.

Organizasyonunu Dinamo Organizasyon‘un yaptığı konferansta işveren markası metrikleri, global işveren markalarının lokal uygulamaları, çalışan değer önermesi geliştirme süreci ve sürdürülebilir işveren markası stratejileri ele alınırken, 50.000’e yakın Y kuşağı ile gerçekleştirilen Universum İdeal İşveren Araştırması’nın sonuçları da paylaşıldı.

Kim, Ne Dedi?

Sürdürülebilirliğin zorluğundan bahseden Garanti Bankası İnsan Kaynakları Koordinatörü Burak Yıldıran, “Hem müşteriye hizmeti, hem de çalışana hizmeti sürdürülebilir kılmak, yaratmaktan daha zor.” dedi. Burak Yıldıran, sunumunda gerçek hikayelerle yaşatılan, şeffaf, ihtiyaca hizmet eden ve çalışanların da söz sahibi olduğu bir deneyimin işveren markasının başarısındaki sırrını anlattı.

60 ülkede 1,5 milyondan fazla milenyum genci ile gerçekleştirilen Universum İdeal İşverenler Araştırması 2017’nin global sonuçlarından bahseden Universum Stratejik Danışma Kurulu Başkanı Claudia Tatanelli, “Günümüz iş gücünün büyük bir çoğunluğunu oluşturan yeni jenerasyonlar, artık çalışacakları şirketin ya da markanın prestijine değil, var olma amacına ve çalışma kültürüne önem veriyor.” dedi.

Borusan’ın gelecek yolculuğunu ve işveren markası stratejisinin nasıl konumlandırıldığını anlatan Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, “İşinize yönelik kimsenin görmediği boyutta ve uzaklıkta bir vizyonunuz ve o vizyona yönelik bir tutkunuz olmalı. Ancak o zaman ilham verebilirsiniz. Gerçek mutluluk buradadır.” dedi.