Prida İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Prida İletişim Ödülleri, 19 Ocak’ta Grand Hyatt İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

İletişim sektöründen önemli isimlerin katıldığı törende iletişim çalışmaları, ‘Stratejik İletişim’, ‘Pazarlama İletişimi’, ‘Dijital ve Sosyal Medya’, ‘Özel Ödüller’ başlıkları altında 18 dalda ödüllendirilirken, 3 Büyük Ödül ve 3 Yılın Ajansı ödülü de sahiplerine takdim edildi.

 

İlk Yılında 252 Başvuru

İletişim çalışmalarının ülke için önemini göstermek, sektördeki sürdürülebilir projeleri teşvik etmek amaçlarıyla hayata geçirilen Prida İletişim Ödülleri’ne, düzenlendiği ilk yılda 252 başvuru yapıldı. Başvurular, meslek örgütleri ve sektörel yayınların profesyonel isimlerinden oluşan jüri tarafından oylandı ve ödüller kazananlara gerçekleştirilen törenle verildi.

 

3 Büyük Ödül ve 3 Yılın Ajansı Ödülü

PRİDA İletişim Ödülleri’nde başvurdukları bölümde en yüksek puanı alan projelere Büyük Ödül verildi. Stratejik İletişim Büyük Ödülü ‘İyilik Paylaştıkça Çoğalır’ projesiyle MPR İletişim Danışmanlığı’na, Pazarlama İletişimi Büyük Ödülü ‘Cappadox 2017’ projesiyle Artı İletişim Yönetimi’ne, Dijital ve Sosyal Medya Büyük Ödülü ise ‘Yapay Zeka Şairi ile Bir Başka Şiir’ projesiyle Tick Tock Boom’a verildi. Ünite İletişim Danışmanlığı ise kendi bünyesinde yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi, ‘Unite 4 Kids’ ile “Yılın İyi Kalpli Ajansı” ödünü aldı.

Çok sayıda başvuru yapmış ve bu başvurularıyla değerlendirmede yüksek puanlar almış farklı disiplinlerden ajanslara da Yılın Ajansı Ödülleri verildi. Yılın PRİDA İletişim Danışmanlığı Ajansı Lobby İletişim Danışmanlığı, Yılın PRİDA Dijital Ajansı Tick Tock Boom ve Yılın PRİDA Reklam Ajansı Manajans J. Walter Thompson Turkey oldu.

Törende ayrıca, ‘Sürdürülebilir Başarı Ödülleri’ başlığı altında, 28 marka ve ajansın 10 yıldan uzun süren işbirliklerini ödülle taçlandırıldı.

 

“Mesleğimiz Adına Tarihi Bir Adım Atıyoruz”

Törenin açılış konuşmasında meslektaşlarına seslenen İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah, “Bugün mesleğimiz adına tarihi bir adım atarak, önemli bir kilometre taşını geçiyoruz. PRİDA İletişim Ödülleri, gelenekselleştikçe kendini daha iyi anlatacak ama ilk yıldan sektörde hiç de azımsanmayacak seviyede ciddiyetini kanıtlamış bir ödül programı. Aynı zamanda sektörel bir şükran platformu.” ifadelerini kullandı.

Yaşanabilir bir dünya için iletişimcilere büyük bir görev düştüğünün altını çizen Gümrah, “Daha iyi ve yaşanacak bir dünya için, hizmet verdiğimiz kurum ve kuruluşları yönlendirmek ve daha iyi bir ülke, daha iyi bir dünya ve daha iyi yarınlar için çaba göstermeyi üzerimize vazife sayıyoruz. Çünkü daha fazla üretim ve daha fazla tüketim meselesine, sağduyu, sorumluluk ve tam anlamıyla insaniyet katmayı başaramazsak, bize yakında üzerinde yaşayacağımız bir dünya kalmayacak. İletişim danışmanlığı şirketlerine, yöneticilerine ve çalışanlarına çok önemli bir görev düşüyor; yaşanabilir bir dünya için ezber bozmalı ve cesur olmalıyız.” şeklinde konuştu.