Rixos Premium Tekirova’nın Guinness Rekor Denemesi Başarıyla Sonuçlandı

World Travel Awards 2016’da Türkiye’nin lider aile oteli seçilen Rixos Premium Tekirova, her yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Rixy Kids Fest’e (Rixy Çocuk Şenliği) ev sahipliği yaptı. 54 ülkeden binin üzerinde çocuğun katıldığı festivalde hazırlanan 633.3 metrelik “Dünyanın En Uzun Meyveli Keki” Guinness Dünya Rekorlar Kitabı denemesi başarıyla gerçekleşti.

Tatildeki en büyük önceliğin çocukların mutluluğu olduğunu bilen ve ruhu çocuk olan konuklarını da unutmayan Rixos Premium Tekirova, Rixy Çocuk Şenliği’ni 16 – 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenledi. Rixos’un eğlenceli tatil anılarına en büyük armağanı Rixy Club’ın doğum günü olan 16 Ağustos’ta, farklı ülkelerden gelen binin üzerinde çocuk rengarenk, heyecan ve eğlence dolu Rixy Çocuk Şenliği’ne katıldı.

633.3 metrelik dev kek ile dünya rekoru denemesi başarısı!

Rixos Premium Tekirova, etkinliğin ilk gününde, Rixy Club’ın 15. yaş günü kutlaması kapsamında hazırlanan 633.3 metrelik “Dünyanın En Uzun Meyveli Keki” ile Guinness Dünya Rekorlar Kitabı denemesini başarıyla sonuçlandırdı. Prof. Dr. Orhan Kural ve Aydın Türkgücü’nün Guinness rekor danışmanlığı gözetiminde hazırlanan kekte 463 kg un, 7400 adet yumurta, 200 kg çeşitli meyve ve 12 bin adet dekoratif çikolata kullanıldı. Rekor denemesi sonrasında hazırlanan kek, etkinliğe katılan davetlilerin yanı sıra Antalya’da yaşayan kimsesiz çocuklara ikram edildi.