SEEbtm Ödülleri

Bize, bu yılki SEEbtm Ödülleri hakkında bilgi verir misiniz?

SEEbtm Dergisi tarafından desteklenen SEEbtm Ödülleri; etkinlik organizatörleri, SEEbtm dergisinin jürisi ve okuyucuların oylarına dayanarak, Güneydoğu Avrupa’nın toplantı sektöründe hizmet veren en iyi ve en seçkin otellerine ve mekanlara verilen ödüllerdir. SEEbtm Ödülleri, GDA bölgesinde bulunan toplantı sektöründeki kişilerin yanı sıra aday gösterilen müşterilerin de seçtiği, toplam 22 kategoride verildi. Sırbistan, Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Bosna Hersek, Romanya ve Bulgaristan’daki otellerin ve özel mekanların yerleri ve kapasiteleri gibi kategorileri belirleyen birçok farklı etken bulunmaktadır.
SEEbtm Ödülleri, etkinlik planlamacılar için çok net bir mesaj gönderiyor; Şüphesiz, sektörün önde gelenleri, uzmanların katı kriterlerini yerine getirenlerdir. Etkinlik planlamacılar ise kendi katı kriterlerini kendileri oluşturmalı ve yerine getirmelidir.

Neden SEEbtm Ödülleri’ne başlamak için bu yılı seçmeliyiz?

Bu yıl, bölgedeki iş seyahati ve etkinlikler alanında uzmanlaşmış (SEEbtm dergisine de sponsorluk eden) SEEmice.com ile GDA bölgesindeki etkinlikleri planlamak üzerine, lider bölgesel portalın işletilmesinin 10.yılını kutluyoruz. Kongre sektöründe 10 yıllık başarılı çalışmaların ardından mesleki yeteneklerimizi ve tecrübelerimizi bir araya getirmenin doğru zaman olduğuna karar verdik ve SEEbtm Ödülleri’ni de geleneksel hale getirdik. Bu ödülleri vermemizin, bizi ve katılımcılarımızı önümüzdeki 10 yıl içinde daha da iyi olmaya teşvik edeceğini düşünüyoruz ve bu sayede tüm ortaklarımızda da pozitif bir etki yaratmayı umuyoruz. SEEbtm Ödülleri; 18 Kasım’da, Sırbistan’ın Belgrad kentinde, geleneksel toplantı sektörlerinin toplandığı SEEbtm Partisi’nde verildi. Düzenlenen bu etkinlikte bunca yıl birlikte çalıştığımız tüm ortakları aynı ortamda görmek bizler için büyük bir fırsattı.


Bu yıl, SEEmice 10. yılını kutluyor, bu konuda ne söylemek istersiniz? Başarınızın sırrı nedir?

10 yıl önce biz bu işe başladığımızda, internet özellikle etkinlik planlama ve mekan araması için kullanılıyordu fakat bu arama bilinçli bir şekilde yapılmıyordu. Öyleyse, özgürce, o zamanlar iddialı bir projeydi diyebiliriz. Özellikle aynı zamanda, bir şey daha yapmaya başladık; toplantı tedarikçilerini, Sırbistan, Hırvatistan, Karadağ, Slovenya ve diğer bölgesel ülkelerden elde edilen imkanları birleştirdik. Böylece bölgesel işbirliğini başlatan ilk ticari konular arasındaydık. Yaptığımız şeylere yatırım yapmaya ve inanmaya devam ettik ve aynı zamanda tüm ilgili tarafların çıkarları doğrultusunda şirketi ve geniş faaliyet yelpazesini profesyonelce yükselttik. Başarımın sırrı olarak gördüğüm şey bu. 230’u aşkın toplantı tedarikçisiyle ortaklık kurduktan sonra, hizmetlerimiz aracılığıyla bölgedeki iş seyahati ve etkinliklerinde büyük başarılara imza attık ve SEEbtm Ödülleri’ni de icra etmemiz ile birlikte bundan sonraki hedefimiz; işimizi, bizlere yardımcı olacak şirket ve kuruluşları da bünyemize katarak genişletmektir.