Serenas Çok Sesli Gençlik Korosu Antalya Piyano Festivali’nde!

“15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali” kapanış etkinliklerinde sahne alan “Serenas Çok Sesli Gençlik Korosu” büyük beğeni topladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali”nin kapanış etkinlikleri çerçevesinde festival davetlisi olarak konser veren Şef Doç. Dr. Ahter Destan yönetimindeki Serenas Çok Sesli Gençlik Korosu, müzik dünyasının ileri gelen temsilcilerinden tam not aldı.Koro,  6–12 Temmuz 2015 tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek olan 50. Uluslararası Koro Müzik Festivali’ne katılacak. 22–25 Temmuz 2015 tarihleri arasında ise Viyana’da düzenlenecek Dünya Barışı Koro Festivali’ne yarışmacı olarak katılacaklar. Dünya Barışı Koro Festivali, Birleşmiş Milletler’de konser vermek üzere davet edilen yegâne müzik etkinliğidir.

Serenas Çok Sesli Gençlik Korosu’nun misyonu; Türkiye’deki gençleri ses kaliteleri ve dünya standartlarındaki seçkin repertuarları ile Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak, yurt içinde ve dışında konserler verip, yarışmalara katılarak dünyadaki en iyi gençlik korolarının seviyelerine ulaşmaktır.