Sustainable Brands İstanbul Swissotel The Bosphorus’ta Gerçekleşti

Sustainable Brands İstanbul, bu yıl bir kez daha sürdürülebilir gelecek için çalışan marka liderlerini bir araya getirdi.26-27 Mayıs tarihlerinde İstanbul Swissotel’de yapılan konferansta, yeni marka stratejileri, inovasyon, dijitalleşme, yeni tüketici trendleri, tedarik zinciri, sürdürülebilirlik hedefli start-up, sosyal etki ve iletişim konuları incelendi ve konuşuldu.

Konferansın dikkat çeken konuşmacılarından İspanyol ECOALF markasının yaratıcısı Javier Gyoneche, “Başka bir gezegen yok!” diyerek harekete geçme çağrısı yaparken, 2015 yılının en önemli 10 medya ve iletişim gurusundan biri olan Jakob Tröllback, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik kurguladıkları yeni iletişim dili hakkında bilgiler verdi. Marka trendisi Jody Turner ise “marka yapıcı” olarak nitelediği bugünkü kuşaklara yeni bir dünya yaratmaları için fırsat verilmesi gerektiğine dikkat çekti. BASF, Unilever, Vodafone, Schneider Electric, Sunar Grup gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen sürdürülebilirlik liderleri, Sürdürülebilir Markalar Konferansı katılımcılarına nasıl bir gelecek hedeflediklerini anlattı.

Konferans sırasında Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç’ten etkinlik hakkında genel bir görüş aldık, Semra Sevinç: “4 yıldır yapılan bir etkinlik, 10 yıl önce kurulan Global Sürdürülebilir Markalar Platformunun İstanbul’daki buluşması ve bu etkinlik dünya’nın 12 farklı ülkesinde gerçekleşiyor. Bu toplantıların amacı kısaca; Markaların değişim ve dönüşümlerini hızlandırmak ayrıca bu eksende markaların yol haritalarının doğru çizilmesine katkıda bulunmak. Etkinliğimiz beklentilerin çok üstünde bir atmosferde geçiyor ve bu durumdan da oldukça memnunuz.” dedi.