TETKİD Yaz’a Merhaba Dedi!

Türkiye Etkinlik Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği (TETKİD), 21 Haziran’da Boğaz’ın gözde mekanı Ruby’de, sektör paydaşları ve kurumsal firmalardan temsilcilerin katılımıyla Yaz’a Merhaba Partisi düzenledi.

Kurumsal şirketlerin etkinlik yöneticileri ile etkinlik, kongre ve incentive alanında faaliyet gösteren ajansları bir araya getirmek ve bu doğrultuda Türkiye MICE sektörünün standartlarını ve hizmet satın alma kriterlerini belirlemek amacıyla kurulan TETKİD, 12 Ekim 2017 tarihindeki lansmanından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Bir yandan da düzenlediği etkinliklerle sektör paydaşlarını ve sektörden hizmet alan firmaları bir araya getirmeye devam eden TETKİD’in Ortaköy’de yer alan ve Boğaz’ın gözde mekanı Ruby’de düzenlediği Yaz’a Merhaba Partisi’ne İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Türk Hava Yolları MICE Müdürü Vildan Mataracı, Skal İstanbul Başkanı Ata Eremsoy ve sektörün ileri gelenleri katıldı.

Güneşli bir İstanbul gününde Boğaz’ın eşsiz manzarasında Ruby’nin lezzetli ikramlarının ve canlı müziğin keyfini çıkaran katılımcılar, etkinlik boyunca ‘network’ görüşmelerini de sürdürdü. TETKİD Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ataman, katılımcılarla bire bir ilgilendi ve sektörün gelişimi hakkında fikir alışverişinde bulundu. Keyifli bir organizasyon geçirdiklerini belirten Ataman, “Her geçen gün üye sayısını ve gücünü arttıran derneğimiz, yaptığı çalışmalarla sektöre yön vermeye devam edecek.” açıklamasında bulundu.

 

“Tüm Endüstri Paydaşlarını TETKİD’e Üye Olmaya Davet Ediyoruz”

Etkinlikte bir konuşma yapan TETKİD Koordinatörü ve Turizm Medya Grubu Pazarlama Müdürü Çağkan Öztürk, “TETKİD’in kurulmasından itibaren planladığımız ve endüstrinin ekonomik hacmi, ülke turizm ekonomisi içerisindeki payı, senelik olarak yapılan kurumsal etkinlik ve incentive sayıları, endüstri çalışanlarının sayısı ve profili gibi verileri ortaya çıkaracağımız; ‘MICE ENDÜSTRİSİ ARAŞTIRMASI’ için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Araştırmanın yapılmasına katkı sağlayacak tüm paydaşlarla beraber en yakın zamanda bir araya gelip araştırmanın startını vereceğiz.

Üyelik çalışmalarımız kuruluşumuzdan bu yana hızla devam etmektedir. Üye sayımız çoğaldıkça ve derneğimiz genişledikçe gücümüz de artacak ve endüstrinin geleceğine dair attığımız adımları da daha kararlı biçimde atabileceğiz. Bu sebeple, bugün bu güzel organizasyonda bizimle beraber olan, olmayan tüm endüstri paydaşlarını TETKİD’e üye olmaya davet ediyoruz.” dedi.

 

“TETKİD Sektör İçin Önemli İşler Yapacak, İnanıyorum”

Partiye ev sahipliği yapan Ruby’nin ortağı Çağın Keskin, TETKİD’in sektör için çok önemli işler yapacağına inandığının altını çizerken, “Ruby olarak birçok etkinliğe ev sahipliği yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bugün de TETKİD ile çok keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. Güzel bir yaz gününde, sektörün liderlerini burada ağırladık.” dedi. Ruby’nin farklı konseptler ve farklı büyüklüklerde birçok etkinlik için uygun bir mekan olduğunun altını çizen Keskin, “30 kişilik etkinliklerden 1000 kişilik organizasyonlara kadar hizmet verebilecek bir alana sahibiz. Ruby’nin en önemli özelliklerinden biri de katlarda eş zamanlı olarak farklı müzik ve konseptlerde etkinlikler düzenlenebiliyor olması.” ifadelerini kullandı.