TETSED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti!

Tüm Etkinlik Teknolojileri Sektörü Derneği, TETSED’in 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Bora Turgay’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda ayrıca, yönetim kurulu da güven tazeledi.

Toplantının ana gündem maddesi etkinlik teknolojileri sektöründeki sorunlara ilişkin çözüm planları olurken, 6 aylık süreçte yönetim kurulu olarak görev alan ekibin, dernek üyelerinin oylarıyla göreve devam etmesine karar verildi.  Turizm Medya Grubu ve TETKİD (Türkiye Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği) Başkanı Volkan Ataman’ın da katılığı olağan genel kurul toplantısında, derneğin geleceğe dönük çalışmaları ve projeleri, hazırlanan bir sunum ile anlatıldı.

 

TEKNİK LİSELERDE EĞİTİM ÇALIŞMASI

TETSED, teknik liselerin ilgili bölümlerindeki öğrencilere, eğitim ve ekipman desteği sağlayacak. Belirli liselerin müdür ve müdür yardımcılarıyla yapılan görüşmelerin ardından çok olumlu dönüşlerin olduğunun altını çizen TETSED Başkanı Bora Turgay, öğrencilerin ciddi bir ekipman eksiği yaşadıklarını ve tahsil gördükleri bölüm ile ilgili fikir sahibi olamadıklarını belirtti.

 

DERNEĞE ÖZEL ANLAŞMALAR

Yapılan sunumda ayrıca belirli firmalarla gerçekleştirilen, dernek üyelerinin faydalanabileceği özel anlaşmalar da anlatıldı. Geçmişte sıkıntılara sebep olan NACE kodu konusunda da yapılan çalışmalar ile sektördeki firmaların hangi NACE kodunu kullanmaları gerektiği ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Ayrıca yine belirli kurumlar ile gerçekleştirilen görüşmeler ve yapılan anlaşmalar ile birlikte sektör çalışanlarının muhakkak almaları gereken belgeler ve eğitimler için üye firmalara rehberlik edildi.

Toplantı sonrasında sorularımızı cevaplayan TETSED Başkanı Bora Turgay, “Derneğimizin temel amacı sektörümüzdeki firmaları kurumsal bir çatı altında bir araya getirmek. En temel amacımız bu iken yine bunun altında birçok hedefimiz  var. 6 aylık süreçte güzel bir üye sayısıyla başladık ve artarak da devam ediyor. Günden güne hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

TETSED Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Aslı Kızıltan da, “Uzun yıllardır hizmet veren bir sektörün kurumsal bir kimliğini oluşturmak istedik. Harekete geçtik ve heyecanlıyız. Sektördeki tüm firma sahipleri de çok destekçiler. Daha önce gerçekleştirdiğimiz iki toplantı gibi bugünkü toplantı da çok verimli geçti. Üyelerin desteği ile de güzel şeyler yapmak, sektör adına kazanımlı geri dönüşler almak istiyoruz.” dedi.

Güven Beyaz ise, “Nihayetinde bir dernek çatısı altında toplanabildik. Amacımız, İstanbul dışında da bölgelere ulaşıp sektörle ilgili tam bağımsız, kendine özgü bir dernek kurmak. Türkiye genelinde bu birlikteliği ortaya koymak istiyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Yine dernek üyelerinden Vedat Coşkun, “Yıllardır sektör olabilmek için bir dernek kurmak için çaba sarf ediliyordu. Sonunda biz bunu gerçekleştirdik. Umuyoruz daha güzel gelişmeler de olacak. Bu sektörü bir arada tutmak ve ortak paydalarda buluşabilmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.