Turizm sektörünün PR Ajansı: Travel PR

Sarp Özkar, 25 yıllık turizm deneyimi ve 12 yılı aşkın Medya İletişimi-Marka Yönetimi tecrübeleri sayesinde, sadece turizm sektörüne hizmet verecek olan Travel PR medya iletişim ajansını kurdu.

2015 yılında vizyoner bir bakış ile hayata geçirdiği Only Travel Marketing ile turizm sektörüne pazarlama çözümleri sunarak çalışmalarına devam ederken, Travel PR’ı da hayata geçirdi. Şirket, Turizm terminolojisine hakim ve turizmciyi en iyi anlayan PR Ajansı mottosuyla sektöre hak ettiği medya iletişim hizmetlerini sunmak üzere faaliyete geçti. Travel PR’ın mevcut müşterileri arasında; Avrupa’nın en büyük Cruise firması MSC Cruises, bir ILab Holding şirketi olan Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com, dünyanın en iyi havayollarından olan Singapore Airlines, Türkiye’nin önemli seyahat pazarlama zirvelerine imzasını atan Uzakrota, defalarca dünyanın en iyi havalimanı seçilen Changi Airport, Singapur Turizm Ofisi ve Malezya Turizm Ofisi gibi global firmalar yer almakta.

 

Çeyrek Asırlık Tecrübe

Sarp Özkar, Turizm sektöründe 1993 yılından bu yana profesyonel olarak yöneticilik pozisyonlarında görevler aldı. Sektöre rehber olarak giriş yaptıktan sonra, İremtur, Astro, Asya Tur gibi sektörün büyük tur operatörlerinde, Satış ve Operasyon yöneticisi konumlarında çalıştı. 2004-2015 yılları arasında Prontotour marka yönetiminden sorumlu olarak, sırasıyla Satış ve ardından Pazarlama müdürlüğü görevlerini başarıyla yürüttü. Sarp Özkar, dünyada 90’ın üzerinde ülkeyi keşfederken, bu seyahat ettiği ülkelerin yarısına yakınında basın gezileri organize ederek, gazetecilerle birlikte “Destination Marketing” çalışmalarına da imza attı. Marka yönetimi çalışmalarını yaparken, gazeteci dostları ile dünyanın dört bir tarafında geçirdiği keyifli ve değerli paylaşımlar sonucu, turizm sektörünün ulusal mecra ve B2B medya yazarları ile yıllarca keyifli paylaşımlarda bulundu. O dönemlerde Sarp Özkar, ana haber spikerlerinin “Evet Bayram yaklaşıyor, şimdi mikrofunumuzu bir turizm profesyoneline uzatıyoruz anonsu sonrası” ekranlarda sıkça görülen bir turizm profesyoneli olarak göze çarpmaktaydı. 25 yıllık turizm ve 12 yılı aşkın medya iletişimi deneyiminin gücünden yola çıkarak, 2015 senesinde Prontotour’daki görevinden ayrılıp, Turizm sektörünün Marketing ve PR şirketi olacak olan, Only Travel Marketing’i kurdu. Türkiye’de Travel Marketing, Only Travel Marketing markalarının da tesciline sahip oldu. Ve artık yeni lanse ettiği markası, sadece Turizm sektörü özelinde hizmet verecek ilk ve tek PR Ajansı olan Travel PR ile sektöre hizmet vermeye başladı.